senzacija svih senzacija

Oglasio se Željko Mavrović nakon Hrgovićeva čuda: 'Nema više nikakve dileme'

30.08.2026 u 10:54

Bionic
Reading
Dodajte tportal.hr u omiljene izvore

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Dodajte tportal.hr u omiljene izvore

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Filip Hrgović nakon osvajanja svjetskog naslova dobio je možda i najveće moguće priznanje iz hrvatskog boksa. Željko Mavrović, čovjek koji je godinama bio simbol domaće teške kategorije i koji je i sam boksao za svjetski naslov, poručio mu je bez zadrške: 'Filipe, najveći si ikad s ovih prostora.'

Mavrović je posebno istaknuo ono što je odlučilo londonski spektakl - Hrgovićevu nevjerojatnu sposobnost da primi udarce, ostane na nogama i nastavi pritiskati čak i kada izgleda da je na rubu poraza.

'Malo je ljudi koji mogu pretrpjeti koliko Filip. On može podnijeti više nego gotovo bilo tko drugi', poručio je Mavrović.

Upravo se to protiv Mosesa Itaume pokazalo presudnim. Hrgović je završio na podu, primao teške udarce i dugo izgledao kao čovjek koji samo pokušava preživjeti, ali se nije raspao. Kako je Itauma gubio snagu, Hrvat je postajao sve opasniji, a u devetoj rundi potpuno je preokrenuo meč i osvojio IBF-ov naslov.

Mavrović smatra da je tom pobjedom Hrgović definitivno otišao korak dalje od svih boksača s ovih prostora.

'To je najveći uspjeh. Nema više nikakve dileme', poručio je.

Njegove riječi imaju posebnu težinu. Mavrović je 1998. u Atlantic Cityju boksao za WBC-ov naslov svjetskog prvaka protiv Lennoxa Lewisa i izdržao svih 12 rundi protiv jednog od najvećih teškaša svih vremena.

Zato kada upravo on kaže da je Hrgović najveći, to nije samo čestitka.

To je predaja štafete.

tportal Prediktor Prognoziraj rezultate SHNL-a i osvoji vrijedne nagrade Besplatno je i traje minutu — prognoze mijenjaš do prvog zvižduka Zaigraj prediktor.tportal.hr