• Zadnja izmjena 11.03.2011 08:22
  • Objavljeno 10.03.2011 u 23:09
Luuk de Jong (u sredini) zabio je za vodstvo Twentea

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Prvi dvoboji osmine finala nogometne Europske lige ponudili su pregršt iznenađenja, a najzadovoljniji mogu biti portugalski predstavnici koji su upisali sve tri pobjede

Najatraktivniji dvoboj dana prema renomeu protivnika odigrali su u Kijevu Dinamo i Manchester City, a domaćin je s pobjedom 2:0 širom otvorio vrata ulaska među najboljih osam. Mrežu vratara Harta prvi je zatresao legendarni Ševčenko a posao je 13 minuta prije kraja završio Oleg Gusev. Ognjen Vukojević je odigrao standardnih 90 minuta u redovima pobjednika.

U Nizozemskoj su odigrana dva dvoboja domaćih klubova s predstavnicima Rusije i oba su završila neočekivanim rezultatima. Spartak je golom Alexa sa 1:0 slavio u Ajaxovoj Areni, dok je Twente s čak 3:0 svladalo snažni Zenit iz St. Peterburga. Dva gola zabio je Luuk de Jong, a jedan je dodao Landzaat. Zenit je pred gotovo nemogućom misijom, ali ne smije ih se otpisati.

Nakon pobjede sunarodnjaka iz Brage i Porta, Benfica je na svom Luzu dočekala PSG i zaokružila savršeni portugalski dan. Gosti su poveli preko Luyindule, ali Pereira i Jara su nanijeli drugi europski poraz Parižanima ove sezone. Očekuje se neizvjestan uzvrat na Parku prinčeva za sedam dana.