• Zadnja izmjena 25.03.2009 08:06
  • Objavljeno 24.03.2009 u 22:40
Ersan Ilyasova

Izvor: Reuters / Autor: -

U prvim utakmicama četvrtfinala košarkaške Eurolige grčki Olympiacos na krilima našeg Nikole Vujčića pobijedio je Real Madrid Marka Tomasa 84:77. Moskovski CSKA našeg Zorana Planinića pobijedio je u Moskvi Partizan 56:47, Tau Ceramica iznenadila je Barcelonu slaveći u gostima 84:75, dok je Panathinaikos pobijedio Montepaschi

Možda lakše nego što su očekivali Olympiacos je pobijedio u svojoj dvorani Real Madrid 86:77. Prvo ime susreta bio je Nikola Vujčić koji je predvodio domaćine sa 19 poena i pet skokova. Odličan je bio i Papaloukas sa 13 poena i 13 asistencija. U redovima Reala najefikasniji je bio Bullock sa 15 poena, dok je Marko Tomas igrao tek 11 sekundi, ali bez učinka.

Iznenađenje večeri priredila je Tau Ceramica našeg Stanka Baraća, koja je u Barceloni pobijedila istoimenog domaćina 84:75. Gosti iz Vitorije u prvom su poluvremenu napravili razliku koju domaćini do kraja ogleda više nisu mogli sustići, te će tako morati na gostovanju pokušati doći do pobjede. Navarro je bio najefikasniji kod Barcelone sa 17 poena, dok je Prigioni kod Taua postigao 17. Nažalost, Stanko Barać nije ulazio u igru pa tako nije ni pridonio pobjedi svoje momčadi u Barceloni.

Panathinaikos je u svojoj dvorani uspio pobijediti Montepaschi 90:85. Iako rezultat sugerira tešku pobjedu, domaćini su cijelim susretom bili u vodstvu, ali su se pred sam kraj susreta opustili i dopustili Montepaschiju da ublaži poraz. Peković sa 21 košem, Spanoulis sa 14 te Batiste s isto toliko koševa bili su najefikasniji u redovima domaćina, dok su goste predvodili Sato sa 29 koševa i McIntyre sa 27.

Aktualni prvak CSKA iz Moskve pobijedio je Partizan u utakmici s izuzetno malo koševa. Moskovljani su slavili sa 56.47, a kao kuriozitet valja istaknuti da su gosti iz Beograda u prvoj četvrtini postigli tek tri koša, nasuprot 13 CSKA. Tad se činilo da će biti na pomolu katastrofa Partizana, no momčad iz Srbije se do kraja utakmice stabilizirala i na kraju izgubila pristojnom razlikom. U utakmici s nevjerojatno malim brojem koševa istaknuo se Lorbek sa 16 koševa kod CSKA, dok je s druge strane najefikasniji bio Uroš Tripković sa 12 koševa. U redovima CSKA igrao je i Zoran Planinić te je u 11 minuta, koliko je proveo na terenu, ubacio tri koša uz isto toliko skokova.

Druge utakmice na rasporedu su već ovog četvrtka, a igra se na tri pobjede.