HT Prva liga - 22- kolo

Očajnički su trebali pobjedu, pa je pitanje tko je nesretniji nakon ovog remija

24.02.2019 u 16:51

U pretposljednjoj utakmici 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige, na stadionu Aldo Drosina u Puli igrali su Istra 1961 i Lokomotiva. Dvoboj je završio remijem 0:0

Lokomotiva je kao favorit stigal u Pulu, na ogled s domaćom Istrom 1961. Jer osim što je između ova dva kluba i velika bodovna razlika, Lokomotiva se bori za mjesto koje vodi u Europsku ligu, dok je Istra na dnu tablice i pokušava se iskopati s mjesta koje vodi u doigravanje za ostanak među prvoligašima.

I stoga je razumljivo bilo da su od ovog ogleda i jedni i drugi očekivali puno više.

• +9
Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, NK Istra 1961 - NK Lokomotiva Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

Naravno, nakon remija, u kojem nije bilo ni pogodaka, jasno je da su obje momčadi nezadovoljne. Pitanje je samo kome će više nedostajati ovi bodovi.

Prema prilikama, a već u prvom dijelu Lokomotiva imala ih je tri koje su 'mirisale' na pogodak, te u nastavku jednu preko Radonjića, jasno je da gosti mogu više žaliti za izgubljena dva boda.

Domaćini vrataru Grbiću gotovo da nisu ni zaprijetili, a najizgledniju priliku imali su tek u 90. minuti, ali tada se Savio spetljao na rubu 16-erca i ostao bez završnog udarca.

Prema tome, možemo konstatirati, kako su gledatelji imali malo toga za vidjeti za ovaj rang natjecanja.