EUROPSKA LIGA

'Nula' u Maksimiru, Sammir tragičar Dinama

21.10.2010 u 20:56

Dinamo igra svoju treću utakmicu u Europskoj ligi. U Maksimiru gostuje belgijski predstavnik Club Brugge, a hrvatski prvak lovi svoju drugu pobjedu u skupini

'Modri' su u prvom kolu pobijedili Villarreal s 2:0, ali su poraženi u Solunu kod PAOK-a s 1:0. S nova tgri boda Dinamo bi se približio proljeću u Europi što je san kluba već 40 godina.

Belgijanci su zasad u Europskoj ligi osvojili tek jedan bod i to doma protiv Grka (1:1), dok su u Španjolskoj izgubili sa 2:1.

Dinamo: Kelava – Vrsaljko, Bišćan, Tonel, Cufre – Chago, Ademi – Badelj, Sammir, Morales – Rukavina
Club Brugge: De Vlieger – Camozzato, Hoefkens, Simaeys, Diaz –Geraerts, Odjidja – Dirar, Dalmat, Perišić - Kouemaha

Dinamo – Club Brugge 0:0

90+3' - kraj utakmice
90' - Tomečak je dobio loptu sam na lijevoj strani, ali je puaco s desetak metara slabo u De Vliegera
86' - nisko ubacivanje Perišića s lijeve strane, a zamalo je zakasnio Kouemaha
84' - tragičar Sammir pucao je s 20 metara preko gola
80' - gužva u belgijskom kaznenom prostoru, a Bećiraje glavom pucao ravno u De Vliegera
75' - Sammir je s bijele točke pogodio vratnicu
74' - jedanaesterac za Dinamo, De Vlieger je srušio Sammira
72' - snažna podrška s tribina, ali umjesto domaćina postaju opasniji gosti
70' - loša duga lopta Bišćana, samo do vratara De Vliegera
67' - udarac Cufrea s 15 metara s lijeve strane iskosa, ali pored gola
65' - Kelava nakon kornera sigurno hvata loptu
63' - Rukavina je izmakaom pozornosti, ali je pucao sa 16 metara ravno u vratara
62' - Perišić je isprobao budnost Kelave
61' - loše ubacivanje Dalmata, prošla je opasnost za Dinamo
58' - još jedno loše ispucavanje Kelave nakon vraćene lopte
55' - Dinamo ne može uspostaviti kontrolu
52' - Rukavina je pobjegao po lijevoj strani, ali previše je oklijevao i Belgijanci su otklonili moguću opasnost
51' - Perišić je potegnuo s više od 25 metara, ali nije bilo problema za vrlo dobrog Kelavu
48' - Chago je previše vukao loptu, pa mu je Rukavina očitao bukvicu
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog poluvremena
45' - Moralesov slobodnjak prošao je pored desne vratnice De Vliegera
43' - novi pokušaj iz daljine Bruggea, sada je priprijetio Dirar, ali nije bio precizan
40' - sve više prekršaja i rasprava sa sucem s jedne i druge strane
38' - loše Kelavino ispucavanje skoro je pogodilo Kouemaha
36' - Sammira je povlačio gostujući igrač, Brazilac je zamahnuo ruku, a Belgijanac je ostao ležati na zemlji. Srećom sudac nije posegnuo za kartonom
35' - najopasniji gostujući igrač je Geraerts, pucao je iz daljine, ali je lopta otišla preko grede
33' - Rukavina je zamalo pobjegao gostujućoj obrani
31' - neprecizan udarac Chage
30' - nova kontra Belgijanaca i to nako kornera Dinama, no gosti nisu iskoristili situaciju tri svoja igrača na dva 'modra'
28' - opasni su gosti, sada je Kelava u zadnji tren pokupio loptu ispred Kouemaha
24' - brza gostujuća kontra, Kelava je opet uspješniji od pokušaja Geraertsa
22' - ritam je pao, gledamo ravnopravnu utakmicu
21' - ubacivanje do Rukavine, ali 'modri' napadač nije dobro primio loptu prsima
18' - ubacivanje Belgijanaca, Kelava je izletio u prazno, ali srećom nije bilo kazne
15' - korner za Dinamo, Ademi je pucao glavom i tražio 11-erac zbog potezanja suparničkog braniča. Sudac se nije oglasio
13' - dosta loših dodavanja domaćih igrača koji dugim loptama pokušavaju iznenaditi goste
11' - otvorena igra s obje strane, uz odličnu atmosferu na tribinama
9' - Kelava je još jednom sjajno obranio udarac Geraertsa i spasio Dinamo
7' - Bišćan je odnio loptu ispred Perišića
3' - odmah su uzvratili Belgijanci, a Kelava je vršcima prstiju uspio obraniti
2' - kakava prilika za Dinamo. Morales je gurnuo u sredinu za Sammira koji s nekoliko metara neometan puca u vratara
1' - počela je utakmica,  a na tribinama je više od 20 tisuća gledatelja