SOLIDNI BOGDANOVIĆ

Nowitzki i društvo demolirali Sixerse, Memphis dobio nemoguće!

14.11.2014 u 10:12

U četvrtak je u NBA ligi odigrano četiri utakmice, a osim rekordne pobjede Dallasa protiv Philadelphije od čak 53 koša razlike novi je poraz upisao i naš Bojan Bogdanović sa svojim Brooklyn Netsima

Trener Netsa Lionel Hollins znao je kako će u gostima kod Golden State Warriorsa teško izvući pobjedu protiv jedne od najboljih napadačkih momčadi u ligi. Sjajni dvojac Klay Thompson (25 koševa) i Stephen Curry (17) odveo je na koncu svoju momčad do pobjede 107:99, ali treba reći kako su Netsi, tricom Bogdanovića u posljednjoj četvrtini došli vrlo blizu (93:88). Ukupno je Bogdanović igrao 37 minuta, a utakmicu je završio s 9 koševa, 3 skoka i 2 asistencije (blizu svog prosjeka). Kod Netsa je najbolji bio Jarrett Jack sa 23 koša. Svakako treba reći kako je australski Hrvat Andrew Bogut, nekadašnji 1. pick NBA drafta,odigrao još jednu sjajnu utakmicu sa 11 koševa, 14 skokova i 4 blokade.

Dallas Mavsi su 'demolirali' Philadelphia 76erse 123:70 (+53) što je naravno najveća pobjeda u povijesti kluba uz dodatak kako je nakon 24 minute bilo čak 44 razlike za Dirka Nowitzkog i društvo. Nowitzki je za 20 minuta ubacio 21 koš (šut iz igre 7-8), a kod tužnih Sixersa najbolji je bio povratnik nakon ozljede Michael Carter-Williams sa 19 koševa, 8 skokova i 5 asistencija.

Dodajmo još kako su Chicago Bullsi nadigrali Toronto Raptorse u gostima 100:93 uz sjajnu igru španjolskog centra Paua Gasola (27 koševa i 11 skokova). Derrick Rose ubacio je 20 koševa, ali je susret završio s bolnom grimasom jer je pri proklizavanju malo istegnuo mišić.

Za kraj dodajmo kako su Memphis Grizzliesi nadigrali košem u posljednjoj sekundi (Courtney Lee alley-oop polaganje!) Sacramento Kingse 111:110. Utakmica je bila posebna po tome što su Kingsi vodili čak 26 koševa razlike. Ali igrači Memphisa opet su pokazali karakter te su upisali još jednu pobjedu u sezoni, osmu u devet utakmica. Napravili su najveći preokret u klupskoj povijesti ili u prijevodu - pokazali su da ništa nije nemoguće.