LOŠA KOMUNIKACIJA

Nova zvijezda Barcelone ispisala povijest katalonskog kluba, ali i otkrila svoj prvi problem: Lionela Messija nisam razumio ni riječi

07.10.2020 u 09:00

U petom kolu španjolskog prvenstva Barcelona i Sevilla odigrali su 1:1. Utakmica je ostala upamćena i po debiju Sergina Desta u dresu katalonske momčadi koji je ovih dana govorio o o svojim dojmovima vezanima uz Lionela Messija

Podsjećamo, Sevilla je povela u 8. minuti pogotkom Luuka de Jonga, no samo dvije minute poslije Coutinho je iskoristio pogrešku gostujućeg kapetana Jesusa Navasa koji mu je idealno ostavio loptu za pogodak nakon što je pokušao zaustaviti Messijevo dodavanje prema Brazilcu.

Bio je to susret u kojem su ispisane nove stranice povijesti Barcelone, jer je u 75. minuti ušao Sergino Dest (19) te je tako postao prvi Amerikanac koji je zaigrao u službenoj utakmici za španjolskog velikana.

Ovaj desni bočni stigao je na Camp Nou iz Ajaxa za 21 milijun eura, a pri tome je odbio ponudu Bayerna.

'Odabrao sam Barcelonu, jer sam oduvijek sanjao da igram za nju', rekao je Dest koji je istaknuo kome se posebno divi: 'Ronaldinho je moj idol i legenda ovog kluba. Kada sam saznao za Barcelonin interes, nisam morao dva puta razmišljati.'

• +3
Celta - Barcelona, Primera, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Lavandeira jr

Poslije susreta sa Sevillom, Dest je priznao kako je bilo posebno zaigrati uz Messija iako je bilo komunikacijskih problema.

'Vidio sam ih sve, Messija također. Messi ne govori engleski jezik, ali bilo je posebno upoznati ga. Iskreno, ne znam što mi je rekao, ali oboje smo se smješkali pa sve mora biti u redu. Zar ne?'

Dest se obvezao Barceloni do ljeta 2025., ali imat će priliku igrati uz Messija samo ovu sezonu, jer je Argentinac najavio odlazak nakon što mu istekne ugovor...