ABA LIGA

Nova uvjerljiva pobjeda, Cibona se diže

13.10.2013 u 22:05

U nedjeljnom susretu 3. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je na domaćem terenu pobijedila mađarski Szolnoki sa 87-63.

Utakmica je od prve četvrtine bila jednosmjerna ulica, u kojoj je izostala i najmanja doza neizvjesnosti. Andrija Žižić i Marin Rozić predvodili su 'vukove' do druge pobjede ove sezone sa po 15 ubačenih poena, dok je Jerel Blassingame pridodao 14, a Matt Janning 13 poena. Kod gostiju su najefikasniji bili Willie Warren s 15 poena, Cedric Oliver s 14 i Luka Marković s devet koševa.

Bio je to drugi poraz mađarske momčadi u ovoj sezoni ABA lige s kojim je ostala pri dnu prvenstvene ljestvice, dok je Cibona, zahvaljujući koš-razlici, skočila do čak trećeg mjesta, odmah iza Cedevite i Crvene zvezde.

Spomenimo i odličnu partiju Borisa Baraća u dresu Širokog, koji je pred svojim navijačima sa 60-58 slavio protiv ljubljanske Olimpije. Barać je za 32 minute na parketu ubacio 22 poena, upisao 10 skokova i dvije asistencije, te je bio najbolji igrač susreta. Pobjednički je koš, doduše, u posljednjim sekundama utakmice zabio drugi Hrvat Domagoj Bošnjak, strijelac pet poena. Zanimljivo, osim Baraća nijedan drugi igrač momčadi iz Širokog Brijega nije bio dvocifren po broju poena.