teška kriza

Nova sramota Milana i Kalinića, 'rossoneri' izgubili od posljednje momčadi u ligi

21.04.2018 u 23:23

U dvoboju 24. kola Serie A posljednjeplasirani Benevento je na San Siru pobijedio Milan 1:0 i, barem za sada, izbjegao ispadanje...

U prvoj utakmici 34. kola Serie A Roma je slavila na gostovanju kod SPAL-a 3:0 i probila se na treće mjesto.

Rimljani su rutinski odradili posao u Ferrari, s pola snage budući da sljedećeg tjedna igraju polufinale Lige prvaka protiv Liverpoola. Mrežu domaćina dvaput je pogađao Čeh Patrik Schick (52, 60), dok je Vicari postigao autogol (33).

Milan je pak odigrao najlošiju utakmicu sezone, a davljenik Benevento je neočekivano, ali i potpuno zasluženo - došao do trijumfa.

U 29. minuti Pietro Iemmello je šokirao San Siro zabivši gol za Benevento iz jedine prave šanse gostiju. U 80. minuti isključen je branič gostiju Diabate, dok je Nikola Kalinić ušao u igru u 62. minuti.

Autor: youtube

Problemi za 'rossonere' tako se i nastavljaju, momčad koju vodi Gennaro Gattuso već je ove sezone ostala bez bodova u prvom srazu s Beneventom (2:2), a gubila je ili remizirala s momčadima koje su pri dnu ljestvice. U posljednjih šest utakmica Milan sada ima četiri remija i dva poraza, plasman u Europu ponovno je upitan...

Fiorentina je izgubila na gostovanju kod Sassuoloa 1:0, 'viole' su od 30. minute igrale s desetoricom igrača nakon što je Dabo dobio drugi žuti karton, a pobjednički gol za domaćina zabio je Politano u 41. monuti utakmice.

Milan je šesti s 54 boda, dva više od Atalante koja ima utakmicu manje. Benevento je zadnji sa 17 bodova i teško će zadržati prvoligaški status jer su do spasa udaljeni 11 bodova, a četiri su kola do kraja.