SVJETSKI KUP

Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde pobjednik superveleslaloma u Beaver Creeku, ovo mu je sedma pobjeda u karijeri

03.12.2021 u 21:28

Norveški skijaš Aleksander Aamodt Kilde pobijedio je na drugom superveleslalomu u novoj sezoni Svjetskog kupa u alpskom skijanju, a u petak je u Beaver Creeku za samo tri stotinke nadmašio Švicarca Marca Odermatta koji je na istoj stazi slavio dan prije

Treće mjesto je osvojio domaći predstavnik Travis Ganong koji je za pobjednikom zaostao za 37 stotinki.

Kilde je do svoje sedme pobjede u Svjetskom kupu, četvrte u superveleslalomima, a prve u Beaver Creeku, stigao sa startnim brojem šest postavivši vrijeme 1:10.26 minuta. Sljedeći se strminom spustio Odermatt i za Kildeom zakasnio samo tri stotinke, iako je na zadnjem prolazu prije cilja imao 12 stotinki prednosti.

Unatoč osvojenom drugom mjestu Odermatt je povećao prednost u Svjetskom kupu sa 330 bodova. Drugi je Austrijanac Matthias Mayer koji ima 230 bodova. Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić, koji ne nastupa na američkoj turneji, nalazi se na diobi 32. mjesta sa 36 bodova.

Bogat program na stazi Birds Of Prey bit će nastavljen s dva spusta koji su na rasporedu u subotu (19 sati) i nedjelju (20 sati).