u-21 euro

Njemačka u posljednjim trenucima utakmice 'slomila' sjajne Rumunje i izborila finale Eura

27.06.2019 u 21:26

Njemačka U-21 nogometna reprezentacija u prvoj je polufinalnoj utakmici EURA slavila u Bologni protiv Rumunjske 4:2...

Sjajnu su utakmicu odigrali Njemačka i Rumunjska u polufinalu Europskog nogometnog U-21 prvenstva.

Nijemci su odlično krenuli u utakmicu i poveli već u 21. minuti kada je fantastičan gol zabio Amiri. Pretrčao je s loptom više od 60 metara, prošao nekoliko rumunjskih igrača i zatresao mrežu za 1:0.

No, samo pet minuta kasnije Rumunji su izjednačili nakon što je iz penala siguran bio Puscas. U samoj završnici prvog dijela Rumunjska dolazi do preokreta. Ivan je odlično asistirao, a svoj drugi gol na utakmici zabija raspoloženi Puscas.

Engleska - Rumunjska, Euro U-21, 2019. Izvor: Pixsell / Autor: Nick Potts/Press Association/PIXSELL

Međutim, Njemačka je u drugom dijelu stigla do preokreta. Već u 51. minuti dosuđen je jedanaesterac za 'mali elf', a gol za 2:2 zabio je Waldschmidt.

Rumunji su se u drugom poluvremenu mahom branili, a Njemačka je stvarala, ali i promašivala nevjerojatne prilike. No, u samoj završnici napokon su 'slomili' sjajne Rumunje. U 90. minuti Njemačka je povela 3:2, fantastičan gol iz slobodnjaka zabio je nadahnuti Waldschmidt. Konačnih 4:2 postavio je Amiri u četvrtoj minuti sudačke nadoknade i tako potvrdio plasman Njemačke u finale U-21 Eura.