SVIJET TO DOBRO PAMTI

Njemačka protiv Estonije obnovila uspomene na najveće poniženje u povijesti nogometa

12.06.2019 u 10:08

Njemačka nogometna reprezentacija ostvarila je najuvjerljiviju pobjedu u svojoj kvalifikacijskoj skupini za Euro 2020.

'Elf' u Mainzu nije imao milosti te je isprašio Estoniju 8:0. Gosti su u prošlosti znali namučiti pa čak i iznenaditi jake reprezentacije, ali njemački stroj nije dozvolio senzaciju. Momčad koju vodi Joachim Löw ozbiljno je pristupila utakmici od prve minute i pregazila kvalitetom inferiornog suparnika.

Pogotke za pobjednički sastav zabili su Marco Reus (10, 37), Serge Gnabry (17, 62), Leon Gorezka (20), Ilkay Gundogan (26-11m), Timo Werner (79) i Leroy Sane (88).

Pedantni statističari izvukli su poslije utakmice jedan zanimljiv podatak. Naime, Njemačka je u prvom poluvremenu postigla pet pogodaka, a to joj je zadnji puta uspjelo na Svjetskom prvenstvu u Brazilu 2014.

• +4
Kvalifikacije za Euro 2020., Njemačka - Estonija Izvor: Profimedia / Autor: N. N.

Podsjećamo 8. srpnja 2014. dogodio se najluđi rezultat u povijesti Mundijala, jer je 'elf' u polufinalu natjecanja uništio domaćina 7:1, a pet pogodaka zabio je u prvih 45 minuta (točnije u prvih 29).

Strijelci u toj nevjerojatnoj utakmici u Belo Horizonteu bili su Thomas Müller (11), Miroslav Klose (23), Toni Kroos (24, 26), Sami Khedira (29), Andre Schürrle (69, 79), dok je za 'Selecao' pogodio Oscar (90).