Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Nakon višetjedne potrage za novim trenerom te brojnih spekulacija vezanih uz njegovo imena, u srijedu je procurilo da bi Bayern u novoj sezoni trebao voditi veliki nizozemski stručnjak Louis van Gaal
Iako se Van Gaalovo ime najčešće spominjalo kao ime novog trenera Bayerna, do srijede je to osporavao prvi čovjek novog nizozemskog prvaka AZ Alkmaara, u kojem je trener upravo Van Gaal. Međutim, prema informacijama koje su objavili na TV postaji NOS, AZ Alkmaar i Bayern usuglasili su se da Nizozemac prijeđe na klupu bavarske momčadi.
Van Gaal je dosad vodio Ajax Amsterdam, Barcelonu i nizozemsku reprezentaciju, a ove je sezone sadašnjem klubu donio prvi naslov nakon 1981. godine. Bayern, koji je dva kola prije kraja Bundeslige na drugom mjestu, ali s istim brojem bodova kao i vodeći Wolfsburg, početkom travnja otpustio je trenera Jürgena Klinsmanna.
