SPURSI SLAVILI U GOSTIMA

Niko Kranjčar zabio za pobjedu protiv Stokea

20.03.2010 u 18:58

U utakmici 31. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na gostovanju pobijedio Stoke City 2:1, a pobjednički pogodak za goste zabio je Niko Kranjčar u 77. minuti

Tottenham je poveo golom Gudjohnsena u 45. minuti, a kada je domaći veznjak Whitehead isključen u 49. minuti činilo se kako će Spursi lako doći do bodova. Zanimljivo, Whitehead je zaradio dva žuta kartona, oba zbog prekršaja nad Lukom Modrićem. No, domaćin je s igračem manje izjednačio golom Etheringtona u 64. minuti iz jedanaesterca. Kazneni udarac je skrivio Benoit Assou-Ekotto, koji se četiri minute prije toga sukobio sa suigračem Vedranom Ćorlukom. Zbog njihove svađe sudac Mike Dean je prekinuo utakmicu upozorivši igrače Tottenhama da se smire ili će dobiti opomene. Bodove gostima donio je Kranjčar golom u 77. minuti. Kranjčar je igrao do 89. minute, dok su Luka Modrić i Ćorluka igrali cijeli susret.

Everton je pobijedio Bolton 2:0, golovima Mikela Artete u 72. minuti i Stevena Pienaara u 90. minuti. Ivan Klasnić nije bio u krugu kandidata za momčad Boltona.

Nogometaši Aston Ville propustili su veliku priliku posve se približiti četvrtom mjestu na ljestvici engleskog prvenstva koje osigurava plasman u Ligu prvaka, nakon što su svom terenu remizirali protiv Wolverhamptona 2:2. Oba golova za domaćine postigao je John Carew (16, 82), dok su strijelci za goste bili Jody Craddock (23) i James Milner (38-autogol).

Na ljestvici vodi Manchester United (66) ispred Chelsea (64), Arsenala (64) i Tottenhama (55).