PREMIERSHIP

Niko Kranjčar strijelac za svoj Portsmouth

21.02.2009 u 18:22

Hrvatski nogometni reprezentativac Niko Kranjčar bio je strijelac za Portsmouth koji je u 26. kolu engleskog prvenstva na gostovanju protiv Stoke Cityja odigrao 2:2

Kranjčar je doveo svoju momčad u vodstvo 1:0 u 75. minuti pobjegavši obrani domaćih. No, s dva gola Beattiea (78-11m, 80) Stoke je vrlo brzo preokrenuo rezultat, ali vrijedan bod Portsmouthu donio je Shawcross autogolom u 90. minuti.

Arsenal je bez našeg Eduarda ostvario još jedan neuspjeh odigravši na svom terenu protiv Sunderlanda samo 0:0.

U posljednjem subotnjem dvoboju 26. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na svom Old Traffordu svladao Blackburn Roverse sa 2:1 (1:1).

Strijelci za United bili su Wayne Rooney (23) i Cristiano Ronaldo (60), dok je pogodak za Blackburn postigao Roque Santa Cruz (32).

Ovo je 10. pobjeda Manchester Uniteda zaredom kojom je povećala prednost ispred drugog Liverpoola na osam bodova.

Inače, pogodak Santa Cruza je prvi gol koji je Manchester United primio u Premier ligi nakon 8. studenoga kada je izgubio na gostovanju kod Arsenala, te nakon 1337 minuta. No, na vratima nije bio Edwin van der Sar, već Tomasz Kuszczak, pa je Van der Sar i dalje u mogućnosti povećati svoj rekord po broju minuta bez primljenog pogotka u prvenstvu. Za sada je na brojci od 1302 minute, što je britanski rekord, dok europski rekord drži Belgijanac Danny Verlinden sa 1390 minuta.

REZULTATI 26. KOLA:

Aston Villa - Chelsea 0:1 (Anelka 19)
Arsenal - Sunderland 0:0
Bolton Wanderers - West Ham United 2:1 (M. Taylor 10, K. Davies 11 / Parker 66)
Middlesbrough - Wigan Athletic 0:0
Stoke City - Portsmouth 2:2 (Beattie 78-11m, 80 / Kranjčar 75, Shawcross 90-ag)
Manchester United - Blackburn Rovers 2:1 (Rooney 23, Ronaldo 60 / Santa Cruz 32)