SLALOM U LEVIJU

Nika Fleiss 20., pobjeda Lindsey Vonn

15.11.2008 u 18:40

Hrvatska skijašica Nika Fleiss s 29. mjesta nakon prve vožnje, u drugom je laufu za još devet mjesta popravila svoj plasman te je sa zaostatkom 3.39 sekundi ostala iza pobjednice Lindsey Vonn. Druga hrvatska predstavnica Ana Jelušić nije ušla u drugu vožnj

Nažalost, Ana Jelušić se nije probila među 30 najboljih, na koncu je zauzela skromno 38. mjesto sa 2.63 sekunde zaostatka. Naša treća predstavnica Sofija Novoselić nije nastupila jer je tijekom jučerašnjeg treninga ozlijedila kvadriceps.

Prvi slalom sezone tako je završio daleko ispod hrvatskih očekivanja, posebice što se tiče Ane Jelušić. Mlada Riječanka je prije dvije godine na stazi Levi's Black osvojila četvrto mjesto, a ove sezone je u Finsku stigla prije tjedan dana kako bi se što bolje pripremila. Nažalost, velika pogreška u prvoj vožnje stajala ju je boljeg plasmana.

Nika Fleiss je nakon silnih zdravstvenih problema koje je imala u posljednje vrijeme uspjela odvoziti dvije solidne utrke i na koncu je zauzela 20. mjesto sa 3:39 sekundi zaostatka za pobjednicom Amerikankom Lindsey Vonn (1:47.98). Drugo mjesto sa 40 stotinki sekunde je osvojila Šveđanka Maria Pietilae-Holmner, dok je treća bila Njemica Maria Riesch (+0.66). Drugoplasirana nakon prve vožnje Austrijanka Nicole Hosp na koncu je ostala bez pobjedničkog postolja, bila je četvrta.