VN TURSKE

Nijemac Vettel najbrži u kvalifikacijama

06.06.2009 u 15:31

Njemački vozač Formule 1 Sebastian Vettel (Red Bull) bio je najbrži u današnjim kvalifikacijama za VN Tursk, te će u nedjelju krenuti u utrku s prve startne pozicije

Vodeći u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Britanac Jenson Button (Brawn-Mercedes) bio je drugi, a njegov momčadski kolega Brazilac Rubens Barrichello ostvario je treće vrijeme kvalifikacija. Iza njega plasirao se Australac Mark Webber (Red Bull).

Peti je bio Jarno Trulli (Toyota), zatim slijedi Ferrarijev dvojac Kimi Raikkonen i Felipe Massa, dok je dvostruki svjetski prvak Fernando Alonso (Renault) završio na osmom mjestu.

McLaren je ponovno podbacio, Heikki Kovalainen imao je 14., a aktualni svjetski prvak Lewis Hamilton 16. vrijeme.