UTRKA ZAVRŠENA

Nibali osvojio Giro, Kišerlovski na 15. mjestu

26.05.2013 u 21:19

Talijanski biciklist Vincenzo Nibali pobjednik je ovogodišnjeg izdanja slavne utrke Giro d'Italia. Za 28-godišnjeg člana Astane je to prvi trijumf na najvećoj svjetskoj utrci uz Tour de France…

Nibali je ušao s velikom prednošću u posljednju etapu u kojoj se zapravo ništa bitno nije moglo promijeniti. Ravnu dionicu od gradića Riese Pio X do Brescije, u dužini od 197 kilometara, osvojio je jedan od najboljih sprintera današnjice, Britanac Mark Cavendish. Do cilja je došao za pet sati, 30 minuta i devet sekundi, ostvarivši petu etapnu pobjedu na ovogodišnjem Giru. Mjesta na postolju su s istim vremenom ugrabili i Talijani Sacha Modolo (Bardiani) i Elia Viviani (Cannondale).

Nibali je kontrolirao događaje na terenu i u cilj ušao na 45. mjestu s identičnim vremenom. U ukupnom je poretku zadržao četiri minute i 43 sekunde prednosti pred Kolumbijcem Rigobertom Uranom (Sky), odnosno pet minuta i 52 sekunde pred Australcem Cadelom Evansom ((BMC). Spomenimo još da je Nibaliju prije ovog trijumfa najveći uspjeh u karijeri bilo osvajanje Vuelte prije tri godine.

Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski (RadioShack) završio je Giro na 15. mjestu ukupnog poretka s 14:27 minuta lošijim vremenom od Nibalijeva. Nedjeljnu je etapu Riječanin okončao na 38. mjestu u vremenu pobjednika. Kristijan Đurasek (Lampre) je u posljednjoj etapi bio 95. (+0:44), a u ukupnom je redoslijedu završio na 68. mjestu (+2:08:02).