la liga

Ni Oblak nije mogao spasiti što je Diego Costa pokvario; Suarez i Messi za pobjedu Barcelone

06.04.2019 u 22:57

U derbiju 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Atletico Madrid sa 2-0, a oba gola Katalonci su zabili u posljednjih pet minuta utakmice.

Barcelona je dominirala i dugo lomila Atletico, posebice nakon 28. minute kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je zbog prigovora isključen Diego Costa.

Sve do 85. minute Atletico je na životu držao slovenski vratar Jan Oblak koji je branio sjajno. No, tada je u razmaku od dvije minute primio dva gola, a strijelci su bili Luis Suarez i Lionel Messi. Prvo je Suarez u 85. zabio za 1-0, a dvije minute kasnije pobjedu Barce je potvrdio Messi.

Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcelonu.

• +7
La liga, Barcelona - Atletico Madrid Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Ovom pobjedom Barcelona je pobjegla Atleticu na 11 bodova viška i praktički riješila pitanje prvaka.

U ranije odigranom susretu Real je preokretom na Bernabeu pobijedio Eibar sa 2-1, a oba gola je zabio Karim Benzema.

Eibar je poveo preko Cardone (39), a Real je slabom igrom u prvom dijelu izazvao koncert zvižduka. No, potom ih je u drugom poluvremenu spasio Benzema golovima u 59. i 81. minuti. Luka Modrić je igrao do 77. minute.

Barcelona vodi sa 73 boda, Atletico Madrid ima 62, a Real Madrid 60 bodova.