POZNATI ČETVRFINALISTI COPE

Neymarov izostanak ovog se puta nije osjetio

22.06.2015 u 08:02

Nakon što je protiv Kolumbije dobio crveni karton, a onda još i vrijeđao suca, Neymar je kažnjen s četiri utakmkice zabrane igranja za reprezentaciju. No u prvoj utakmici, bez njegove pomoći, 'Carioce' su s 2:1 svladale Venezuelu

Pobjeda je to Dugina sastava koja osigurava plasman u sljedeći krug Copa Americe. Međutim, okršaj protiv Venezuele, kojoj je odgovarao i remi, nije bio nimalo bezazlen.

Brazil je poveo pogotkom Thiaga Silve koji je u 9. minuti volejom zabio nakon Robinhovog ubačaja iz kuta. U 51. minuti Brazil je povećao vodstvo, a ovog puta strijelac je bio Roberto Firmino koji je vanjskim dijelom stopala u mrežu pospremio Willianov ubačaj.

Igrači Venezuele nisu se predavali te su u 84. minuti preko Fedora Floresa smanjili na 2:1. Brazilski vratar Jefferson odbio je slobodni udarac Juana Aranga, a Fedor glavom zakucao loptu u mrežu.

U drugoj utakmici te skupine Kolumbija je s Peruom odigrala 0:0, a taj je bod Kolumbiji osigurao prolazak u četvrtfinale Cope.