RUKOMETNA EUROPSKA LIGA

Nexe uvjerljivom pobjedom od čak 14 golova razlike krenuo u europsku sezonu

18.10.2023 u 09:24

Rukometaši hrvatskog doprvaka Nexea na uvjerljiv su način započeli novu sezonu igranja u Europskoj ligi svladavši u Našicama danski Skjern 39:25 (20:10) u utakmici 1. kola u skupine D

Momčad Branka Tamšea je vodila od prve do zadnje minute utakmice, već na poluvremenu imala deset golova prednosti (20:10), da bi na kraju našički rukometaši uvjerljivo slavili s čak 14 golova razlike (39:25).

Lovro Jotić, Manuel Štrlek i Luka Moslavac su predvodili domaće strijelce s po sedam golova svaki, a Predrag Vejin je postigao četiri. Odlični su bili i golmani - Dominik Kuzmanović je obranio 12 od 30 šutova, a Moreno Car četiri od 11.

Noah Theo Gaudin je s pet golova bio najbolji strijelac danske momčadi.

U drugom dvoboju u ovoj skupini portugalska Braga je slavila 34:26 na gostovanju kod slovačkog predstavnika Povazske Bystrice.

Nexe će za tjedan dana ponovno biti domaćin, a u drugom kolu će u dvorani OŠ Kralja Tomislava gostovati Braga.