20.10.2015 u 22:56

• +10

UEFA Liga prvaka, skupina F, 3. kolo, GNK Dinamo - FC Olympiakos

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

U trećem kolu Lige prvaka nogometaši Dinama poraženi su na Maksimiru pred nešto manje od 14 tisuća gledatelja od Olympiacosa sa 0-1

Hrvatski prvak smanjio si je šanse ne samo za prolazak u nokaut fazu Lige prvaka nego i za treću poziciju koja vodi u Europsku ligu te jamči toliko želejno europsko proljeće. Nakon poraza od Bayerna, sada su 'modri' pali i na svojem stadionu od jake grčke momčadi. No nezasluženo i nesretno...

Trener Zoran Mamić odlučio je postaviti Hodžića umjesto Pjace u prvi sastav, a danas se na treningu ozlijedio i desni bočni Pinto. Dinamo je svoju presudnu utakmicu za ostanak u Europi započeo napadački,a u prvoj ozbiljnoj situaciji na utakmici Hodžić je u 10. minuti zakasnio nakon sjajnog prodora i ubacivanja Roga. U 28. minuti nakon ubačaja Machada Taravel je također zamalo zakasnio na loptu u petercu gostiju, koji su u 32. minuti prvi puta zaprijetili vratima Dinama, a udarac Mazuakua iz daljine obranio je Eduardo. Bilo je to sve iz prvog dijela u kome je viđeno više taktičkog nadmudrivanja, nego nogometa.

U 52. minuti Dinamo je propustio najveću priliku nakon protunapada kojeg su izveli Soudani i Fernandes, a lopta je došla do Antolića koji je pogodio vratnicu. Samo dvije minute kasnije i Grci propuštaju ogromnu priliku kada je Ideye zamalo zakasnio ubaciti u praznu mrežu. Sljedećih 20-tak minute nije se dogodilo gotovo ništa na maksimirskom travnjaku sve do 77. minute kada je Rog pogodio vratnicu.

Dinamovi promašaji kažnjeni su u 79. minuti kada je Nigerijac Ideye Brown prošao po lijevoj strani i iz mrtvog kuta provukao loptu između vratnice i Eduarda za posve nezasluženo vodstvo Olympiacosa. U 86. minuti Eduardo brani opasan pokušaj Salina, da bi minutu prije kraja udarac glavom Henriqueza završio tik pokraj vratnice.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Machado je iz slobodnog udarca pogađa živi zid, a nakon kornera Milivojević je igrao rukom u šesnaestercu gostiju, no talijanski sudac je umjesto kaznenog udarca odsvirao kraj utakmice.

Dinamu ne ide na ruku i drugi rezultat iz skupine F. Arsenal je u Londonu pobijedio Bayern 2-0 golovima Oliviera Girouda (77) i Mesuta Ozila (90+4).