PREMIERSHIP

Nesretni Bilić ispustio ManU; Leicester i bez Kramarića gazi

05.12.2015 u 19:31

Najbolji golgeter Premier lige Jamie Vardy, koji se je na 11 uzastopnih prvenstvenih utakmica upisao u strijelce, u 15. kolu nije zatresao mrežu, ali je bio asistent za treći gol Leicestera, koji je u subotu u gostima svladao Swansea 3-0

Sva tri pogotka za Leicester zabio je Riyad Mahrez (5, 22, 67). Vardy i Mahrez su trenutno najučinkovitiji dvojac u Premier ligi, Vardy je zabio 14, a Mahrez 10 golova. Hrvatski napadač u dresu "lisica" Andrej Kramarić opet je ostao bez minutaže.

Stoke je na domaćem terenu svladao favorizirani Manchester City sa 2-0. Oba gola postigao je Marko Arnautović, u 7. i 15. minuti. Mogao je zabiti i više, ali je promašio nekoliko odličnih prilika. No, najbolji igrač susreta bio je "alpski Messi", odnosno Xherdan Shaqiri, koji je asistirao za oba gola.

Bilićev West Ham je u gostima kod Manchester Uniteda odigrao 0-0 i tako je nastavio pozitivan niz protiv velikana. Prethodno su ove sezone svladali Arsenal, Manchester City, Liverpool i Chelsea. Mogao je i ovaj puta West Ham izaći kao pobjednik, ali u dva navrata se je ispriječila vratnica. Nikica Jelavić ostao je na klupi za pričuve "čekičara".

Arsenal je pobijedio Sunderland sa 3-1, a strijelci su bili Joel Campbell (33), Olivier Giroud (63) i Aaron Ramsey (90+3).

Bivši europski prvak Aston Villa je povela protiv Southamptona u 44. minuti golom Joleona Lescotta, ali nije uspjela doći do tako potrebne pobjede. Remi "svecima" donio je Oriol Romeu (73), pa je Villa ostala na posljednjem mjestu sa samo 6 bodova.

Na Stamford Bridgeu ništa novo, Chelsea je doživio još jedan poraz i to od novaka u ligi Bournemoutha sa 0-1, a strijelac je bio Glenn Murray u 82. minuti nakon kornera.

Momčad Josea Mourinha nalazi se na 14. mjestu Premier lige sa 15 bodova, odnosno tri iznad zone ispadanja.