SUPERSPORT HNL

'Navijači Hajduka bi Guardiolu i Kloppa proglasili neznalicama nakon dva kola'

12.05.2025 u 08:53

Bionic
Reading

Hajduk je kiksao u Gorici (1:1) i dva kola prije kraja ima pet bodova manje od vodeće Rijeke i četiri manje od Dinama.

'Što se tiče posljednja dva kola, prvenstvo će se rješavati na Poljudu u Jadranskom derbiju. Hajduk je izgubio sve nade za osvajanje lige, čeka nas veliko preslagivanje unutar kluba, nažalost ni prvo ni zadnje', poručio je bivši igrač Hajduka Luka Vučko.

Velika tema je trener Gennaro Gattuso koji vjerojatno odlazi na kraju sezone.

'Hajduk godinama nema kontinuitet struke, nekako sam dojma da nam za trenere dođu Guardiola za glavnog, Klopp za pomoćnoga da bi nakon dva kola bili proglašeni neznalicama', rekao je Vučko za Dalmatinski portal i dodao:

'Osobno ne poznajem Gattusa, jednom smo se sreli i pozdravili na Poljudu dok sam vodio kadete prošlo ljeto, ali ja sam uvijek na strani struke. Ima on prednosti i mane kao i svaki trener, ali puno puta sam napisao - stvarno je veliko pitanje koliko je ova ekipa spremna i sposobna ostvariti velike rezultate. Uzorak većeg broja utakmica je jasan, ispalo se rano iz Evrope od skromnog protivnika, izgubio Kup na Poljudu od Rijeke, te je izgubljeno prvenstvo s jako lošim nizom. Tko god da bude trener Hajduka u novoj sezoni smatram da selekcija igrača mora biti na većoj razini, trebaju nam moderni igrači koji imaju moć, želju i nogometnu kvalitetu i koji znaju nositi pritisak dresa Hajduka.'