Barcelona je doživjela neugodan poraz 1:4 od Seville u 9. kolu La Lige, a najveći gnjev navijača nakon utakmice pao je na ponajveću zvijezdu momčadi
Momčad Hansija Flicka imala je priliku preuzeti vrh prvenstvene ljestvice, ali umjesto toga doživjela je pravi potop na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán. Bivši igrač Barcelone Alexis Sánchez doveo je domaćina u vodstvo iz jedanaesterca, a na 2:0 povisio je Isaac Romero. Marcus Rashford je smanjio rezultat pogotkom u 42. minuti, no nada Katalonaca trajala je kratko.
U 76. minuti Lewandowski je imao priliku izjednačiti, ali je promašio jedanaesterac. Poljak je izveo penal u svom prepoznatljivom stilu s laganim poskokom, sličnim onome koji koristi bivši Arsenalov veznjak Jorginho, no loptu je poslao daleko od lijeve vratnice. Sevilla je potom golovima Joséa Ángela Carmone i Akora Adamsa u završnici postavila konačnih 4:1.
Navijači izgubili strpljenje
Nakon utakmice društvene mreže preplavili su bijesni komentari navijača Barcelone. Lewandowski, koji je ove sezone postigao četiri gola u devet utakmica, našao se na udaru kritika. ‘Izvoditi penal nakon tako loše utakmice je zločin’, napisao je jedan navijač. ‘Njegova tehnika kod penala je najgora koju sam ikad vidio’, dodao je drugi. ‘U momčadi s većom dubinom kadra, Lewandowski uopće ne bi igrao’, smatra treći. ‘Molim vas, ne znam kako, ali moramo pronaći novog napadača’, poručio je četvrti. ‘Lewandowskog treba poslati u Saudijsku Arabiju sljedeće sezone’, napisao je peti ogorčeno.
Novi problemi za Flicka
Poraz u Sevilli stigao je samo nekoliko dana nakon što je Barcelona izgubila 1:2 od PSG-a u Ligi prvaka, zbog čega su se ponovno pojavile sumnje u Flickov sustav i fizičku pripremu momčadi. U tom susretu najviše kritika dobio je Dani Olmo, dok je sada red došao na Lewandowskog.
Barcelona će nakon reprezentativne stanke, 18. listopada, dočekati Gironu u prvoj ligaškoj utakmici na obnovljenom Camp Nouu, koji se otvara nakon opsežnih radova.