LEICESTER OSTAO NA VRHU

Nastavljena očajna serija Arsenala u okršajima s Chelseajem

24.01.2016 u 19:14

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Arsenal 1:0 produživši niz bez ligaškog poraza od 'topnika' na devet utakmica.

Bio je to ujedno i šesti uzastopni ligaški susret ova dva suparnika u kojem Arsenal nije zabio pogodak. Posljednji pogodak u prvenstvu Arsenal je zabio gradskom suparniku u siječnju 2013. u porazu 1:2, a posljednju ligašku pobjedu Arsenal je protiv Chelsea ostvario u listopadu 2011. godine (5:3).

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 20. minuti kada je Per Mertesacker kao posljednji igrač obrane 'topnika' oborio Diega Costu i zaradio crveni karton. 'Bluesi' su igrača više iskoristili već tri minute kasnije, a pogodak je zabio upravo Costa.

U drugom današnjem ogledu Swansea City je na gostovanju pobijedio Everton 2:1 ostvarivši prvu pobjedu pod vodstvom novog trenera Francesca Guidolina. Talijanski stručnjak je 18. siječnja preuzeo Velšane i u premijernom nastupu u engleskom prvenstvu ostvario pobjedu.

Golove za Swansea zabili su Gylfi Sigurdsson (17-11m) i Andre Ayew (34), dok je pogodak za Everton postigao Jack Cork (26-autogol). Bila je to druga uzastopna pobjeda Swansea, dok je Everton već pet kola bez pobjede.

Rezultat londonskog derbija najviše je razveselio navijače Leicester Cityja jer su 'lisice' sada usamljene na vrhu ljestvice sa 47 bodova. Manchester City je drugi sa 44 boda koliko ima i Arsenal na trećem mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka. Chelsea je pobjedom napredovao za jedno mjesto i sada je na 13. mjestu sa 28 bodova.