SERIE A

Napoli i Roma pobjedama preskočili Milan na petoj poziciji, a Atalanta se probila na treće mjesto talijanskog prvenstva

08.07.2020 u 21:52

Nogometaši Napolija svladali su u 31. kolu Serie A u gostima Genou s 2:1 i opet došli na peto mjesto

Dries Mertens (45+1) i Hector Lozano (66) donijeli su pobjedu Napolitancima, dok je strijelac za domaćine bio Goldaniga (49)

Napoli je s 51 bodom preskočio Milan (49), dok je Genoa u zoni ispadanja na 18. mjestu s 27 bodova.

Fiorentina i Cagliari su u Firenci odigrali 0:0.

Milan Badelj je igrao do 60. minute za domaćine, a Marko Rog do 62. minute za goste.

• +3
Genoa - Napoli, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: LUCA ZENNARO

U večernjem terminu pobjede su ubilježili Roma i Atalanta, dok je Torino slavio protiv pretposljednje Brescie s 3:1 i pobjegao s dna.

Atalanta je uz puno muke u Bergamu slavila protiv Sampdorije s 2:0 i probila se ispred Intera na treću poziciju koja vodi u Ligu prvaka. Toloi (75) i Muriel (85) donijeli su u završnici trijumf Atalanti, a Mario Pašalić igrao je za domaćine do 70. minute.

Roma je na svom Olimpicu, također uz puno muke, došla do pobjede nad Parmom (2:1), a pobjednički gol postigao je Veretout u 57. minuti. Roma se trijumfom probila na peto mjesto s istim brojem bodova kao i Napoli (51), dok je Milan, unatoč senzacionalnoj pobjedi nad Juveom u utorak, pao na sedmo mjesto.