SERIE A

Napoli deklasirao Vukušićevu Pescaru

02.12.2012 u 15:18

U prvoj nedjeljnoj utakmici 15. kola talijanske Serije A nogometaši Napolija su na svom stadionu uvjerljivo pobijedili Pescaru 5:1 i tako zadržali korak s Juventusom

Podsjetimo da je Juventus dan ranije dobio gradski derbi protiv Torina (3:0), a Napoli je nedjeljnim slavljem opet došao na dva boda zaostatka. Pescara je, pak, i dalje posljednja, sa samo 11 bodova.

Dosad je Pescara bila vlasnik rekordnog poraza ove sezone u Seriji A (1:6 protiv Juventusa), a sada ima i drugi najgori poraz sezone, iako je s istih 5-1 još Milan pobijedio Chievo, odnosno, Torino Atalantu.

Mogao je, inače, Napoli i s većom razlikom pobijediti, ali su se domaći nogometaši opustili u završnici utakmice, pa je primjerice Edinson Cavani sam 'oči u oči' s vratarom pogađao stativu, a ne mrežu.

Ipak, Cavani je postigao dva pogotka i tako došao do devetog i desetog gola u sezoni (drugi strijelac Serije A). Dva je postigao i Inler, a posebno je lijep bio drugi kada je odlično zapucao s 25 metara i pogodio uz stativu. Peti je pogodak Napolija djelo Slovaka Hamšika.

Za goste je utakmicu počeo hrvatski nogometaš Ante Vukušić, te je igrao do 67. minute, a deset minuta ranije je pocrvenio Bocchetti, pa su gosti do kraja igrali s čovjekom manje.