totalni kolaps 'topnika'

Nakon samo dva tjedna na klupi Arsenala očajni Ljungberg zavapio: Smijenite me što prije

16.12.2019 u 09:23

Pet utakmica u 15 dana, pobjeda, dva remija i dva poraza, to su rezultati Freddieja Ljungberga koji je na klupi Arsenala zamijenio Unaija Emeryja. Posebno je bolan poraz bio onaj u nedjelju, Arsenal je pred svojim navijačima izgubio od aktualnog prvaka Manchester Cityja 3:0

Trebao je to biti derbi kola, ali Arsenal nije pokazao baš ništa. Sve je bilo gotovo nakon 40 minuta igre...

Već u 2. minuti utakmice belgijski veznjak Kevin De Bruyne zatresao je Arsenalovu mrežu. Na 2:0 povisio je Raheem Sterling u 15. minuti, a De Bruyne je svojim drugim golom u 40. minuti postavio, pokazalo se, konačnih 3:0.

Arsenalovi nogometaši mogu biti zadovoljni što nisu doživjeli još uvjerljiviji poraz u dvoboju u kojem su uputili tek jedan udarac u okvir gostujućeg gola.

Očekivano je nakon utakmice razočaran bio novi, privremeni trener 'topnika' Freddie Ljungberg. Imao je jasnu poruku klupskim čelnicima.

'Već ranije sam im rekao da moraju donijeti neku odluku. Ja i moji suradnici smo ovdje da pomognemo koliko možemo, ali vrijeme je da netko povuče neki potez jer ovo šteti klubu', kazao je Ljungberg i prešao na stvar:

'Ako treba, neka me smijene, ali vrijeme je da znamo na čemu smo. Meni je velika čast biti na ovoj poziciji, no ne znam koliko još možemo ovako. Nešto se mora napraviti što prije!'

• +9
Arsenal - Eintracht Frankfurt; Europska liga, 29.11.2019. Izvor: EPA / Autor: ANDY RAIN

Čelni ljudi Arsenala i dalje su u potrazi za novim trenerom, no za sada konkretnih kandidata - nema. Navodno su Mauricio Pochettino i Massimiliano Allegri odbili prve ponude, nitko normalan ne želi preuzeti momčad koja je u strelovitom padu, praktički se raspala, atmosfera u svlačionici već je neko vrijeme nepovratno narušena, igrači su bez motiva i samopouzdanja.

Arsenal je nakon 17 kola na devetom mjestu, osvojio je 22 boda uz gol-razliku 24:27, a u sljedeća dva tjedna 'topnike' očekuju utakmice s Evertonom i Bournemouthom u gostima, te domaći mečevi s Chelseajem (29.12.) i Manchester Unitedom (1.1.2020.).