NBA LIGA

Najveće iznenađenje sezone; Lakersi nadigrali Warriorse!

07.03.2016 u 11:00

Los Angeles Lakersi su sinoć iznenadili aktualne prvake Golden State Warriorse svladavši ih sa 112:95. S obzirom da je riječ o momčadi koja je imala manje od 20% pobjeda te da je ovo tek šesti poraz u sezoni za Warriorse može se reći kako je ovo najveće iznenađenje sezone...

Golden State je sinoć imao najniži postiotak šuta s linije trice svega 13 posto. Lakerse je predvodio Jordan Clarkson koji je zabio 25 koševa, dok je rookie D'Angelo Russell ubacio 21. Zahvaljujući njima Lakersi su nanijeli aktualnim NBA prvacima tek šesti poraz ove sezone. Warriorsi su zadnji poraz ubilježili 19. veljače i to od Portlanda. Kobe Bryant je u svojpoj posljednjoj domaćoj utakmici u ranom nedjeljnom terminu zabio 12 koševa uz velike bolove u desnom ramenu...

Kod Golden Statea, Stephen Curry je postigao 18 pogodaka, a Klay Thompson je dodao 15. Lakersi su u drugoj četvrtini stvorili dvoznamenkastu prednost, a Golden State im je zaprijetio samo jednom kada se približio na 65:57 na početku treće četvrtine. To je bilo najbliže što su došli Lakersima u drugom poluvremenu. Dodajmo kako su Warriorsi trice gađali očajnih 4-30 (13,3%).

Oklahoma City Thunder su sa 104:96 bili bolji od Milwaukee Bucksa,a Kevin Durant je za pobjedu zabio 32 koša, dok je Russell Westbrook dodao 15 koševa, 10 skokova i 11 asistencija za svoj deseti triple double ove sezone. Thunder je rano stvorio prednost i vodio je sa čak 21 košem šest minuta prije kraja a onda je gotovo dopustio da Bucksi povedu. Najučinkovitiji u redovima Milwaukeeja bio je Gianni Antetokounmpo koji je također upisao triple-double, treći ove sezone, sa 26 pogodaka , 12 skokova i 10 asistencija. Parker je također zabio 26 koševa za Buckse.

12. New Orleans 61 23 38
13. Minnesota 63 20 43