POVRATAK U PROŠLOST

Najteži poraz Hrvatske na svjetskim prvenstvima, a tako su Vatreni stradali još samo jednom i to na Euru

• D. S. / Hina
  • Zadnja izmjena 14.12.2022 01:17
  • Objavljeno 13.12.2022 u 22:37

Poraz 0:3 od Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva u Katru najteži je poraz hrvatske nogometne reprezentacije na svjetskim prvenstvima

Do sada smo odigrali 29 utakmica na svjetskim, te 22 na europskim prvenstvima, a tri razlike smo izgubili na EURU 1996 od Portugala (0:3), kada smo igrali u pričuvnoj postavi.

Dosadašnji najveći porazi na svjetskim prvenstvima bili su 2:4 od Francuske u finalu SP-a u Rusiji 2018. godine, 2:4 od Engleske u skupini Europskog prvenstva 2004. godine u Portugalu, 3:5 od Španjolske u osmini finala zadnjeg EP-a, te 1:3 od Brazila i Meksika na svjetskom prvenstvu u Brazilu 2014. godine.

• +87
Argentina - Hrvatska; SP u nogometu Katar 2022., 13.12.2022. Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK

Podsjećamo, Argentinci su poveli golom Messija iz penala u 34. minuti, a u 39. minuti nakon brzog protunapada na 2:0 povećao je Julian Alvarez. U 69. minuti Messi je asistirao Alvarezu za konačnih 3:0.