Najboljom obranom prvenstva bacio Hrvatsku u očaj!

17.06.2014 u 22:41

• +9

Brazil – Meksiko

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Mike Blake

Meksički je vratar Ochoa protiv Brazila odradio možda i utakmicu života te u nekoliko navrata 'čupao' gotovo pa nemoguće iz svoje mreže. Utakmica je završila 0:0 pa se Meksikanci imaju zbog čega veseliti

Guillermo Ochoa ove je sezone, branivši za francuski Ajaccio, sa svojim klubom ispao iz prvog razreda francuskog nogometa, ali na Svjetskom prvenstvu je apsolutno na visini zadatka. Već je protiv Kameruna obranio nekoliko teških lopti, ali je dodatno zasjao protiv Brazila, na veliku nesreću hrvatske reprezentacije i svih njezinih navijača.

A Ochoa je počeo kidati živce svim hrvatskim navijačima već u prvom poluvremenu, pogotovo kad je u 26. Minuti obranio udarac glavom Neymara! Bila je to vrlo vjerojatno najbolja obrana dosad na Svjetskom prvenstvu, a nije niti bila jedina vrhunska koju je protiv Brazila pokazao Ochoa. Iako su i Meksikanci imali svoje prilike, nema dvojbe da je upravo Ochoa čovjek utakmice.

Meksiko je sada na četiri boda, a Hrvatska će za prolaz skupine sada sigurno morati osvojiti šest bodova, dakle doći do dvije pobjede. Sjajnu obranu Ochoe pogledajte u video dodatku…