KAKAV POČETAK

Najbolji start u povijesti Barca platila ozljedom Messija

28.09.2013 u 21:13

Iako ne igra posebno uvjerljivo, katalonski nogometni klub Barcelona ostvario je najbolji start u sezonu u svojoj povijesti nakon gostujuće 2:0 pobjede kod Almerije.

Gerardo "Tata" Martino, argentinski nogometni stručnjak koji je ovoga ljeta preuzeo klupu Barcelone, već se uspio zlatnim slovima upisati u katalonske knjige! Naime, nijedan trener prije njega nije uspio upisati sedam pobjeda u isto toliko utakmica na startu sezone!

Njegovi prethodnici Pep Guardiola (sezona 2009/2010) i Tito Vilanova (2012/2013) imali su po šest, no uvijek su zapinjali na sedmom kolu. Barcelonu su do rekordne pobjede vodili Lionel Messi, koji je u 29. minuti napustio travnjak zbog ozljede zadnje lože, te Adriano.

Recimo i da je Barcelona tek četvrti klub u povijesti Primere koji je uspio nanizati prvih sedam pobjeda u sezoni. Prije katalonskog kluba to je polazilo za nogom Espanyolu (1952-1953), Sportingu (1979-1980) i tri puta Real Madridu (1961-1962, 1968-1969, 1987-1988).

Međutim, vjerojatno i veća vijest od Barcelonine pobjede je ozljeda Lionela Messija, koji je nakon postizanja pogotka u 21. minuti, travnjak napustio osam minuta kasnije. Riječ je o ozljedi desnog bedrenog mišića. Argentinac je, spomenimo, postigao sjajan pogodak s ruba šesnaesterca kada je, nakon duplog pasa s Pedrom, sjajnog od vratnice pogodio za 1-0.