NHL LIGA

Najbolje otvaranje sezone za Anaheim u povijesti

17.10.2013 u 09:11

S dva pogotka u razmaku manjem od dvije minute hokejaši New York Rangersa su kao gosti svladali Washington Capitalse s 2:0

John Moore je zabio u 13. minuti druge trećine, a manje od dvije minute kasnije je konačnih 2-0 postavio Ryan Callahan. Asistent za oba pogotka bio je Brad Richards, a švedski golman Henrik Lundqvist je 46. put u NHL karijeri ostavio mrežu netaknutom. Za Rangerse je ovo tek druga pobjeda u šestom ovosezonskom nastupu, dok su Capitalsi poraženi peti put.

U drugoj utakmici večeri Anaheim je na svome ledu pobijedio Calgary s 3:2. Ducksi su na taj način prvi put u klupskoj povijesti ostvarili pet pobjeda u uvodnih šest nastupa u sezoni. Ujedno su 17. put zaredom svladali Calgary pred svojim navijačima.

Legendarni Finac Teemu Selänne postigao je prvi pogodak u svojoj 22. sezoni u NHL ligi. Ukupno sada na kontu ima 676 golova u karijeri. Preostali su strijelci za Duckse bili Dustin Penner i Kyle Palmieri, dok su Lee Stempniak i Jiri Hudler pogodili za Flamese.

7. Calgary 6 3 0 2 1 8
8. Minnesota 7 3 0 2 2 8