SHOW I POBJEDA HEZONJE

Najbolja NBA utakmica Hrvata; trener oduševljen jednom brojkom!

01.02.2016 u 09:08

Mladi Dubrovčanin Mario Hezonja u pobjedi Orlando Magica nad najtrofejnijom momčadi u povijesti Boston Celticsima 119:114 odigrao je svoju najbolju i najzreliju NBA utakmicu. Hrvatski reprezentativac za 33 minute ubacio je 17 koševa, a uz je ubilježio tri skoka i tri asistencije

Nakon osam poraza u nizu i čak 12 poraza u zadnjih 13 utakmica trener Orlanda Scott Skiles napokon je dočekao pobjedu, ali je dočekao i 20-godišnjeg novaka Hezonju koji je iz igre šutirao 7-13 (trice 3-6), a da su njegovi suigrači bili prisebniji upisao bi barem još 2-3 asistencije (jedan dio utakmice igrao je playmakera).

Je li ova utakmica prekretnica u karijeri mladog hrvatskog košarkaša pokazat će vrijeme, ali od prije je poznato kako Hezonja, usprkos tome što je izabran kao visok 5. pick, zasad nije dobio pravu priliku i slobodu u igri.

Na utakmici protiv Bostona Hezonja je krenuo vrlo agresivno i do kraja prvog poluvremena ubacio je 12 koševa, ali je bilo vidljivo kako u obrani ima problema sa snažnim Smartom. U drugom je poluvremenu ubacio vrlo važnu tricu u seriju koja je pred kraj utakmice bila dovoljan da Orlando napokon slavi. Orlando je stigao do pobjede premda je sredinom treće četvrtine gubio 14 koševa razlike (56.70). Međutim, domaćin je serijom 18:3 do konca četvrtine stigao do vodstva 74:73, a potom u zadnjoj dionici i do pobjede.

Treba reći kako je u trenutku kada je Hezonja bio na parketu Orlando ubilježio sjajnih +20 koš razliku (najviše od svih igrača) čime je napokon dokazao treneru da je spreman za velike stvari te da radi razliku. Nema sumnje kako je upravo ta brojka od +20 oduševila trenera!

'Ponovo smo imali dosta pogrešaka, međutim trebali smo ovu pobjedu i uspjeli smo je izboriti', kazao je trener Magica Scott Skiles nakon što je njegova momčad prekinula niz od osam uzastopnih poraza.

Najbolji kod Orlanda bili su Evan Fournier sa 24 koša i Aaron Gordon sa 19 koševa i 14 skokova.

'Loše smo ušli u susret, no u nastavku smo pronašli pravi ritam. Ovo je velika pobjeda', kazao je Fournier.

Kod Boston najbolji je bio Marcus Smart lsa 26 koševa, a playmaker Isaiah Thomas ubacio je 23 koša.

12. Denver 48 18 30
13. Minnesota 49 14 35