POLICIJA ČUVA 'STARU DAMU'

Na jaja i šamare Juve odgovorio pobjedom

28.03.2010 u 17:25

U 31. kolu talijanskog prvenstva Juventus je svladao Atalantu sa 2:1 i tako barem malo primirio navijače koji su ih prije utakmice gađali jajima i vrijeđali

U Torinu je prije utakmice Juventusa s momčadi iz Bergama bilo pravo opsadno stanje. Policija je čuvala igrače u hotelu i dok su ulazili u klupski autobus. Padala su jaja, uvrede, ali i poneki udarac. Tako je braniča 'stare dame' s leđa opalio jedan od navijača. U takvoj atmosferi nije bilo lako igrati, ali Juventus je ipak stigao do pobjede i zadržao nadu u Ligi prvaka. Juventus je poveo preko Del Piera (30), izjednačio je Amoruso (45+1), da bi tri boda 'zebrama' osigurao Felipe Melo (82).

Pogledajte udarac navijača po Zebini

Nogometaši Napolija pobjedom 1:0 protiv Catanije u izbili su na peto mjesto na ljestvici te se ponovno približili četvrtom Palermu na tri boda zaostatka u borbi za posljednju poziciju koja vodi u Ligu prvaka. Jedini pogodak za Napolitance postigao je Paolo Cannavaro u 51. minuti.

Sampdoria je protiv Cagliarija na svom terenu igrala 1:1, pa sedam kola prije kraja i Napoli i Juventus i Sampdoria imaju po 48 bodova, tri manje od Palerma, koji je u subotu sa 3:1 svladao Bolognu.

Livorno i Siena sve su bliže ispadanju u drugu ligu nakon što nisu uspjeli ostvariti pobjede na domaćem terenu protiv Barija, odnosno Genoe. Susret između Livorna i Barija završio je rezultatom 1:1, dok su Siena i Genoa igrali 0:0.

Dario Knežević igrao je svih 90 minuta za Livorno, čitavu utakmicu odigrao je i Ivan Jurić za Genou u Sieni, dok je Mato Jajalo za Sienu igrao od 83. minute.

Sedam kola prije kraja prvenstva posljednje tri pozicije na ljestvici drže Atalanta sa 28, Siena sa 26 i Livorno sa 25 bodova. Udinese, koji drži 17. mjesto, posljednje koje osigurava ostanak, ima 32 boda.

REZULTATI 31. KOLA:

Siena - Genoa 0:0
Livorno - Bari 1:1 (Tavano 85 / Allegretti 24)
Fiorentina - Udinese 4:1 (Vargas 36, Gilardino 56, Santana 68, Jovetić 85 / Pepe 41)
Juventus - Atalanta 2:1 (Del Piero 30, Felipe Melo 82 / Amoruso 45+1)
Sampdoria - Cagliari 1:1 (Guberti 48 / Nene 81)
Chievo - Parma 0:0
Napoli - Catania 1:0 (Cannavaro 51)
Milan - Lazio 1:1 (Borriello 18-11m / Lichsteiner 32)