pobjeda u završnici

'Mravi' namučili 'vukove'; Cibona do pobjede u posljednje tri minute utakmice

30.03.2017 u 20:59

Košarkaši Cibone su u 22. kolu hrvatske A-1 lige pobijedili Zagreb 91:87. Bila je to 16. pobjeda 'vukova' u domaćem prvenstvu, no do nje su došli teže od očekivanog jer su 'mravi' pružili dostojan otpor...

Cibona je slabije otvorila utakmicu i Zagreb je igrao bolje sve do kraja prve četvrtine kada su se 'vukovi' probudili i uspjeli smanjiti zaostatak na samo pola koša, 18:19. Dobru igru nastavili su i u drugoj četvrtini. Obje momčadi igrale su vrlo izjednačeno, no Cibona je uz nekoliko dobrih akcija preokrenula rezultat te na poluvrijeme otišla rezultatom 44:42.

Nastavak utakmice donosi pad igre u trećoj četvrtini kada je u redovima Cibone potpuno pala koncentracija što je iskoristio Zagreb koji je na kraju četvrtine imao prednost 56:67.

Sama završnica utakmice bila je vrlo napeta, Vukovi su se vratili samo tri minute prije kraja slobodnim bacanjima Bošnjaka, 80:80, nakon čega su podigli svoju igru te iskusno stigli do nove pobjede.

Očekivano, trener Cibone Damir Mulaomerović nije bio zadovoljan igrom svojih košarkaša.

'Ne možemo biti zadovoljni. Spasili smo utakmicu u zadnjih nekoliko minuta. Pravu igru pokazali smo tek na kraju. Mi smo dosta ispražnjeni nakon 73 utakmice, dok je Zagreb izgledao puno svježije. Uz sve to pogodila nas je i ozljeda Reynoldsa odmah na početku meča. Dosta smo se potrošili u ovoj utakmici. Zagreb nas je kažnjavao šutevima za tricu. Na kraju mogu samo biti zadovoljan zadnjim minutama i pobjedom, a ostatak moramo popraviti', izjavio je nakon utakmice Damir Mulaomerović.

CIBONA: Reynolds, Uljarević, Šakić 29, Marinelli 4, Marić, Žorić 11, Ćorić, Bošnjak 11, Rozić 19, Sulejmanović 4, Joksimović 13, Gospić

ZAGREB: Majcunić 12, Junaković 21, Perić, Vitali 10, Vlaić 6, Batur 16, Marčinković 19, Krapić 3, Macner, Palokaj

Cibona-Zagreb91:87