LIGA PRVAKA

Modrić golom inicijator Realova prolaska, Borussia uvjerljiva

05.03.2013 u 22:38

Zahvaljujući Luki Modriću Real Madrid uspio je svladati Manchester United na Old Traffordu i tako osigurati prolazak. Dortmundska Borussia poigrala se sa Šahtarom i pobijedila 3:0

Kako i gdje gledati utakmicu?

Osim na kanalima Arenasporta članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose uživo pratiti u sklopu tog community portala. Utakmice možete gledati i na Match.tportal.hr (pay per view online servis) . Korisnici usluge MaxTV To Go (usluga web & mobile) također mogu utakmice gledati na svom mobilnom uređaju ako se u trenutku dok traje utakmica nalaze na putu.

U utorak su na rasporedu uzvratni ogledi osmine finala Lige prvaka. Iz prve utakmice odigrane na Santiago Bernabeuu Manchester United je otišao neporažen odigravši 1:1 protiv madridskog Reala, tako da na Old Traffordu Ronaldo i društvo moraju napasti. U drugom ogledu večeri Borussija iz Dortmunda na svom travnjaku dočekuje Šahtar Srne i Eduarda. U prvom njihovom međusobnom ogledu igranom u Donjecku nije bilo pobjednika jer je utakmica završila 2:2 što znači da je njemački sastav u blagoj prednosti. Trener 'kraljevskog kluba' Jose Mourinho ostavio je Luku Modrića na klupi, dok u sastavu Šahtara utakmicu započinje kao kapetan Darijo Srna dok je Eduardo na klupi. Ujedno valja napomenuti kako će Ryan Giggs večeras odigrati tisućitu utakmicu u dresu 'crvenih vragova'. Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

Manchester United – Real Madrid 1:2
Završila je utakmica u Manchesteru
90' opet Diego Lopez fantastičnom reakcijom brani udarac Vidića
84' pritišću domaćini i pucaju sa svih strana, ali večeras je Lopez jednostavno nesavladiv
82' Giggs je mogao biti junak Reala, ali Lopez fantastično brani

Cristiano Ronaldo za preokret

79' Modrić opet prijeti, ali De Gea brani bez poteškoća
73' Ferguson je uveo Rooneyja
69' goool Reala. Potpuni preokret. Modrić je započeo akciju, do Higuaina, a na drugoj vratnici Ronaldo pogađa!

Modrićev gol

66' gool Reala. Modrić krasno s vrha šesnaesterca!!

60' Real potpuno dominira, Varane i Higuain su imali veliku priliku
59' ušao je Modrić umjesto Arbeloe
56' crveni karton Nanija! Stroga odluka suca.

55' Madridski Real više nama vremena čekati. Jose Mourinho bacio je sve karte u napad
48' nakn gužve odbijena lopta od Welbecka dolazi do Ramosa koji je gura u vlastitu mrežu
48' Manchester vodi 1:0, autogolom Ramosa!!

Autogol Ramosa za vodstvo Uniteda

46' krenulo je i drugo poluvrijeme
45' završilo je prvo poluvrijeme na Old Traffordu
43' utakmicu je napustio Di Maria zbog ozljede, a umjesto njega ulazi Kaka
33' nova velika prilika za United, Prvo je tukao Van Persie, da bi Lopez obranio a lopta je došla do Welbecka čiji udarac krajnjim naporom opet brani Diego Lopez
28' Cristiano Ronaldo odlično je primirio loptu u petercu Uniteda, pucao iz trka, ali je na vrijeme uklizao Rio Ferdinand
25' Welbeck je probio svoju lijevu stranu, ušao u šesnaesterac i pucao, no u udarc je ušao Sergio Ramos
21' kakva prilika za United. Nakon kornera najviši u skoku je bio Vidić koji pogađa vratnicu!
15' Van Persie opasno tuče, ali Sergio Ramos u posljednji čas blokira njegov udarac
11' opasnost po gol Uniteda, Higuain se izborio za prostor na vrhu šesnaeterca, no udarac je bio mlak
10' puno trke i akcije se može vidjeti na Old Traffordu, ali zasad bez većih izgleda s obje strane
3' Cristiano Ronaldo je izveo slobodan udarac 30-tak metara iskosa s desne strane, ali u živi zid
1' započela je utakmica na Old Traffordu

Manchester United: De Gea, Rafael, Evra, Ferdinand, Vidić, Giggs, Carrick, Nani, Cleverley, Welbeck, Van Persie
Real Madrid: Diego Lopez, Varane, Ramos, Fabio Coentrao, Arbeloa, Khedira, Özil, Xabi Alonso, Di Maria, Ronaldo, Higuain

Borussia Dortmund – Šahtar 3:0

Završila je utakmica u Dortmundu
80' opet prijete domaćini, ovog puta preko Reusa
77' velika prilika Šahtar, pucao je Rakitski, ali domaći golman brani krajnjim naporom
59' gool za Borussiu!! Strijelac je Błaszczykowski

Treći pogodak Borussije

56' Götze gađa, ali Pjatov brani
52' bude se gosti pa sada prijete preko Mkhitaryana, no i taj udarac nije bio previše opasan
48' Douglas Costa odlično puca, no Weidenfeller brani
46' nastavljena je utakmica u Dortmundu
45' završilo je prvo poluvrijeme u Dortmundu. Ovim rezultatom Borussia je na korak do četvrtfinala.

37' gool za Borussiju. Lewandowski je ubacio s desne strane, a u sredini je bio Götze koji pogađa za 2:0

35' nova opasnost po Šahtar nakon kornera, no Reus nije bio precizan

31' gool u Dortmundu!!! Nakon kornera Götzea, Santana glavom donosi vodstvo Borussiji

24' nakon kornera do lopte je došao Fernardinho koji je pucao neprecizno
18' opet domaćini prijete, ovog puta preko Bender
12' Lewandowski opasno prijeti udarcem, no Pjatov brani u posljednji čas
9' u ovim uvodnim minutama domaćini imaju terensku inicijativu i pokšavaju visokim ritmom igre slomiti otpor Šahtara
6' Šahtar na trenutke igra jako tečno, no zasad bez ikakve opasnosti po gol Borussije.
3' domaćini su krenuli agresivno, Lewandowski je pucao, no Rakitski u posljednji trenutak blokira
1' započela je utakmica u Dortmundu

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Subotić, Piszczek, Filipe Santana, Schmelzer, Bender, Gündogan, Götze, Reus, Nlaszczykowski, Lewandowski
Šahtar: Pjatov, Kucher, Rat, Rakitski, Hübschman, Fernandinho, Alex Teixeira, Srna, Luiz Adriano, Mkhitaryan, Taison