• Zadnja izmjena 18.12.2010 19:45
  • Objavljeno 18.12.2010 u 19:45
Vanja Udovičić

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: Antonio Bronic/PIXSELL

U 3. kolu skupine C 'Dalekovod' Eurolige u subotu su vaterpolisti Mladosti pobijedili Barcelonu sa 10-4 (4-1, 2-2, 2-1, 2-0) i s tri pobjede uvjerljivo vode u svojoj skupini. Utakmica je odigrana na bazenu Mladosti uz Savu, a sudili su pred 600 gledatelja Gomez iz Italije i Levin iz Izraela

Nakon pobjede nad Partizanom u prvom kolu i na gostovanju nad Olympiakosom vaterpolsti Mladosti zabilježili su i treću uzastopnu pobjedu i sa maksimalnih devet bodova praktički su osigurali plasman u drugi krug natjecanja Eurolige.

Odabranici Emila Nikolića još jednom su potvrdili da igraju odličnu obranu, te su gostima iz glavnog grada Katalonije dopustili tek u jednoj četvrtini da postignu dva gola.

Odličan je s četiri pogotka bio reprezentativac Petar Muslim, vratar Pavić je imao devet obrana, a trener Nikolić je značajnu minutažu dao i mladima Vukičeviću i Brlečiću koji inače nemaju mnogo prigoda igrati protiv ovako jakih suparnika.

U 4. kolu Mladost će igrati protiv istog suparnika u Barceloni nakon Nove godine.

MLADOST: Pavić, Vukičević 1, Perić, Letica, Petković, Živković, Udovičić 2, Brlečić, Karač 1, Muslim 4, Hinić 2, Buljubašić, Lončar.

BARCELONA: Aguilar, Ramon Diaz, Reixach, Bustos, Maitland 1, Sziranyi 1, Esteller, Rodrigurez, Perez, Estrany, Mallarach 1, Bruder 1, Sulla.

PETERCI: Mladost -, Barcelona -.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 6 (5), Barcelona 7 (2).

Vaterpolisti Primorja EB u susretu su 3. kola skupine D 'Dalekovod' Eurolige kao gosti svladali mađarski Eger sa 11-6 (3-0, 3-2, 3-3, 2-1).

Po dva pogotka za Primorje postigli su Denes Varga, Tiškivski, Jelača i Garcia, dok su po jedan pogodak postigli Daniel Varga, Franković i Beltrame.

Nakon tri kola Primorje EB ima dvije pobjede i poraz.