KVALIFIKACIJE ZA EP U19

Mladi Vatreni nokautirali Njemačku! Brajković zabio golčinu, Buljan skinuo penal

20.03.2024 u 17:30

Mlada hrvatska U-19 reprezentacije otvorila je nastup u elitnom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo pobjedom u Varaždinu nad Njemačkom 2:1

Već u sedmoj minuti igre Branko Pavić je zabio za vodstvo Hrvatske 1:0. U 32. minuti Ibrahim Maza je izjednačio na 1:1.

Do kraja prvog poluvremena Hrvati su se ponovno vratili u vodstvo fantastičnim golom Roka Brajkovića za 2:1.

Ispostavilo se da je to bio i konačni rezultat ove utakmice. U neviđenoj drami Njemačka je u prvoj minuti sudačke nadoknade imala priliku izjednačiti iz penala, no Borna Buljan je obranio udarac Dženana Pejčinovića.

Podsjetimo, u utakmici U-17 reprezentacija koja je završila 3:3 Antonio Rajić je obranio penal i tako postao junak koji je Hrvatima osigurao bod.

Više o toj utakmici pročitajte OVDJE, a video sažetak pogledajte OVDJE.

• +9
Kvalifikacije za EP, U-19: Hrvatska - Njemačka, 20.3.2024. Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac

U subotu s početkom u 16:30 sati Hrvatska se, također u Varaždinu, sastaje s Turskom koja je u prvom kolu kao domaćin bila boja od Rumunjske 2:0.

Kvalifikacije za EP, U-19: Hrvatska - Njemačka, 20.3.2024. Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAXSport