BALDASAR: NIŠTA BEZ REFERENDUMA

Misteriozni Amerikanci pojavili se u Splitu i žele kupiti Hajduk

27.06.2013 u 12:56

  • +9

Zvijezda NFL lige Ndamukong Suh u šetnji Splitom

Izvor: tportal.hr / Autor: tportal.hr

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Skupina američkih investitora predvođena Michaelom Gloverom iznenada se pojavila u Splitu i javno objavila da želi kupiti Hajduk, odnosno 'ulagati u splitski klub'. Navodno su zainteresirani i za investiranje u Košarkaški klub Split ili u projekt Istočne obale, no u središtu njihovog zanimanja ipak je klub s Poljuda

Glavna zvijezda njihove prezentacije bio je 26-godišnji gorostas Ndamukong Suh, zvijezda američkog nogometa i član NFL momčadi Detroit Lions, koji tvrdi da se - kao i Glover - potpuno zaljubio u Split i Hajduk. Objavili su da su već imali razgovor s novim gradonačelnikom Ivom Baldasarom te da su uputili pisma namjere na adrese predsjednice Nadzornog odbora Hajduka Branke Ramljak i predsjednika kluba Marina Brbića

Nije ovo prvi put da se pojavljuju navodno ozbiljni investitori koji bi željeli preuzeti Hajduk: samo u proteklih nekoliko godina mediji su objavljivali senzacionalne vijesti o dolasku Luciana Benettona, zatim ruskog Gazproma, potom raznih arapskih šeika te obitelji Lukšić...

Gradonačelnik Splita Ivo Baldasar za tportal.hr je potvrdio da se sastao s predstavnicima investitora, no tvrdi da se radilo tek o 'razgovoru upoznavanja'. 'Rekli su mi da imaju ozbiljne namjere oko Hajduka, no jasno smo im kazali da to ulaganje podliježe jako preciznoj proceduri i da ništa nećemo raditi preko noći i preko koljena. Oni navodno nemaju puno vremena, ali bez dosta vremena ništa se ne može napraviti', kazao je Baldasar.

'Prije bilo kakve odluke treba razgovarati s nekoliko stotina ljudi: od uprave i nadzornog odbora Hajduka, preko udruge Naš Hajduk, do Gradskog vijeća. Ništa ne želim komentirati dok ne obavimo sve konzultacije, a to u ovom slučaju doslovno znači pola Splita!' dodao je Baldasar pa posebno želio naglasiti jedan detalj.

'Tri puta sam im jasno rekao, a to ću kazati i sada: ako uopće dođemo do faze prodaje kluba, raspisat ćemo referendum! Takvu odluku nećemo donijeti ni ja kao gradonačelnik, a ni Gradsko vijeće', jasan je splitski gradonačelnik. Objašnjava da su u razgovoru s njim Amerikanci inzistirali upravo na Hajduku, a informacije o njihovim navodnim ulaganjima u Istočnu obalu ili druge splitske projekte neprecizne su i nepotpune.

'Njihova grupacija vrti se oko sporta i tu imaju interes, ali su dodali da bi - u slučaju da ostvare ovaj posao - preko svojih veza možda mogli dovesti investitore u druge projekte', kazao je Baldasar.

U samom Hajduku tek su nam potvrdili da su primili jedino pismo namjere, u kojemu nema previše detalja. Amerikance će svakako primiti na razgovor pa što bude.