• Zadnja izmjena 01.03.2011 08:44
  • Objavljeno 01.03.2011 u 08:33
Alexandre Pato

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: nordphoto

U derbiju 27. kola nogometnog prvenstva Italije Milan je na domaćem terenu pobijedio Napoli 3:0 i tako povećao svoju prednost na vrhu

Bio je to sudar momčadi koje 'pikiraju' na scudetto, a 'rossoneri' su stigli do zaslužene pobjede. Bila je to čvrsta utakmica, s dosta nervoze, oštrih prekršaja i verbalnih duela, a Milan je na kraju uzeo tri boda.

Otpor gostiju slomljen je na početku drugog dijela, kada je dosuđen sumnjiv jedanaesterac za domaćina nakon duela Pata i Aronice. Siguran s bijele točke bio je Ibrahimović (48).

Do kraja susreta su u mreži Napolija završile još dvije lopte. Prvo je Pato u 77. minuti gurnuo Boatenga u priliku koju nije mogao promašiti, a tri minute kasnije brazilski napadač je završio solo akciju lijepim pogotkom.

Milan sada ima 58 bodova, slijedi branitelj naslova Inter sa 53, a treći je Napoli sa 52.

Milan - Napoli 3:0