MINIMALNI TRIJUMF

Milan slomio Inter u derbiju, De Jong junak!

04.05.2014 u 23:07

Veliki gradski derbi 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva između Milana i Intera pripao je 'rossonerima' koji su slavili s 1-0 golom Nigela de Jonga...

Trenutak odluke na San Siru zbio se u 65. minuti kada je De Jong glavom iz peterca zakucao ubacivanje Marija Balotellija iz slobodnog udarca.

Bio mu je to ovosezonski prvijenac, a postao je tako prvi Nizozemac koji je zabio u milanskom derbiju od Clarencea Seedorfa. Aktualnom treneru Milana to je uspjelo 26. listopada 2006.

Milan je bio bolja momčad i zaslužio je pobjedu, iako to nije bila za gledatelje atraktivna utakmica u kojoj su mogli pretjerano uživati. Mateo Kovačić odigrao je za Inter svih 90 minuta, ali se nije uspio osobito istaknuti.

Milanu je ovo bila šesta pobjeda u zadnjih sedam utakmica i njome su skočili na osmo mjesto ligaške ljestvice, s tri boda manje od petoplasiranog Intera koji drži posljednje mjesto koje vodi u Europa ligu.

Serie A, 36. kolo:

Milan - Inter 1-0 (De Jong 65)

Catania - Roma 4-1 (Izco 26, 34, Bergessio 55, Barrientos 79 / Totti 37)

Chievo - Torino 0-1 (Sardo 54-ag)

Genoa - Bologna 0-0

Parma - Sampdoria 2-0 (Cassano 8, Schelotto 90)

Udinese - Livorno 5-3 (Di Natale 19, 45, Agyemang-Badu 21, Pereyra 34, Silva 44 / Paulinho 13, 29, Mesbah 88)