SERIE A

Milan našao žrtvu, Kaka stigao do stotke

06.01.2014 u 17:52

Brazilski nogometaš Kaka postigao je svoj 100., a potom i 101. pogodak u dresu Milana, u uvjerljivoj pobjedi nad Atalantom u sklopu 18. kola talijanske Serie A...

Milan je s uvjerljivih 3-0 svladao Atalantu, a Kaka je svoje pogotke zabijao u 35., odnosno 65. minuti utakmice. Kod prvog ga je okomitom loptom u šesnaesterac poslužio Urbi Emanuelson, nakon čega je Kaka iskosa s lijeve strane zavukao loptu pored Consiglija.

Trideset minuta kasnije lopta se od noge Robinha odbila do Kake koji je stajao na petercu, a on ju je mirno poslao u praktički praznu mrežu. Konačan rezultat postavio je Bryan Cristante dvije minute kasnije, a asistirao mu je dvostruki strijelac.

Milan je sredio Atalantu

Pobjedu je upisala i Genoa našeg Šime Vrsaljka, koja je pred svojim navijačima slavila protiv Sassuola s 2-0. Alberto Gilardino zabio je iz jedanaesterca u 28. minuti, da bi u 89. iz iste situacije propustio postići svoj drugi pogodak. Pogodak za 2-0 zabio je Andrea Bertolacci u samom smiraju prvog poluvremena.

U šest dosada odigranih utakmica gosti su uzimali bodove samo u jednoj, a učinili su to nogometaši Verone, koji su s 3-1 slavili kod Udinesea. Luca Toni bio je dvostruki strijelac za goste, dok su u redovima domaćina cijeli susret na klupi za pričuve proveli Ivan Kelava, Igor Bubnjić i Frano Mlinar.

Dodajmo kako je u ranijoj odigranoj utakmici belgijski 26-godišnji napadač Dries Mertens bio je dvostruki strijelac u domaćoj pobjedi Napolija nad Sampdorijom od 2-0.

Prvi pogodak Mertens je zabio u 53. minuti nakon ubacivanja Higuaina, a potom je u 62. minuti pogodio iz slobodnog udarca u 62. minuti.

Hrvatski nogometaš Josip Radošević ušao je u igru u momčadi Napolija u 84. minuti.