GOSTUJUĆE POBJEDE

Milan i Juve nastavili mrtvu utrku na vrhu

08.01.2012 u 17:39

Nogometaši Milana i Juventusa upisali su gostujuće pobjede u 17. kolu Serie A, a konačno se raspucala i Fiorentina na krilima Crnogorca Jovetića

Nastavlja se utrka Milana i Juventusa za naslov prvaka Italije. U 17. kolu obje momčadi upisale su po tri boda na gostovanjima, a nešto uvjerljiviji bili su branitelji naslova. Milan je uz gol i asistenciju Zlatana Ibrahimovića nanio prvi domaći poraz Atalanti, bilo je 2-0 za Milan. Naime, sastav iz Bergama do sada je upisao po četiri pobjede i remija, ali protiv Milana nije išlo. Ibrahimović je prvo u 22. minuti realizirao jedanaesterac i tako postigao pogodak i u šestoj utakmici u nizu, a zatim je u nastavku lijepo asistirao Kevinu Princeu Boatengu za konačan rezultat.

Na istom broju bodova s Milanom je i Juventus koji je sa 1-0 slavio kod Leccea. Jedini strijelac bio je Matri u 27. minuti, svega četiri minute nakon što je ušao u igru umjesto ozlijeđenog Quagliarelle.

I Roma je nastavila pobjednički niz, svladavši Chievo sa 2-0. Na Olimpijskom stadionu u Rimu prvi put ove sezone u strijelce se upisao i legendarni kapetan 'rimske vučice' Francesco Totti koji je uspješno realizirao kaznene udarce u 34. i 78. minuti za svoj 208. i 209. pogodak u Serie A. Bila je to treća pobjeda Rome u nizu.

Fiorentina je konačno došla do pobjede na strani, a frustracije su naplatili kod Novare koju su svladali s 3-0. Dvostruki strijelac bio je Crnogorac Stevan Jovetić koji nakon puno problema s ozlijedama hvata pravu formu, a jedan gol je postigao Montolivo. Momčad iz Firence napravila je i veliki skok na ljestvici, sa 16. na 11. mjesto.

Jednako uvjerljiv kao i Fiorentina bio je Cagliari koji je pred vlastitim navijačima slavio protiv Genoe. Za momčad sa Sardinije strijelci su bili Larrivey iz jedanaesterca i Ibarbo, dok je 3. pogodak bio autogol Granquista. Posao domaćinima olakšao je i Genoin Moretti koji je u 66. minuti zaradio izravan crveni karton.

U preostalom ogledu Bologna je na svom terenu osvojila vrijedna tri boda u borbi za bijeg iz opasne zone. Golovima Cherubina i veterana Marca Di Vaija bili su bolji od Catanije sa 2-0.