NBA LIGA

Miami preko New Yorka do rekorda, Lakersi se dižu

04.03.2013 u 09:10

Košarkaši Miamija došli su do 14. uzastopne pobjede u NBA ligi čime su izjednačili klupski rekord. U nedjelju su u Madison Square Gardenu pobijedili New York s 99:93

Knicksi su na poluvremenu vodili s 59:45, imali su u jednom trenutku i 16 koševa prednosti, ali u drugom je dijelu sve bilo u znaku Miamija i LeBrona Jamesa koji je zaključio utakmicu s 29 poena, 11 skokova i sedam asistencija. Dwyane Wade mu se priključio s 20 koševa, te po osam skokova i asistencija, a Chris Bosh sa 16 poena. Carmelo Anthony je ubacio 32 za Knickse, ali samo osam u drugom poluvremenu.

Aktualni su prvaci šesti put zaredom slavili u gostima, a u trećem su pokušaju prvi put ove sezone bili bolji od Knicksa.

O rekordu, LeBron je kazao:

'Velika stvar, velika utakmica za nas. Prošlog tjedna smo igrali protiv Memphisa koja je jedna od najboljih momčadi u ligi, a sada nas je čekao New York također jedna od najboljih momčadi. Doći u Madison i pobijediti Knickse koju se teško pobjeđuje na njihovom parketu, velika je stvar'.

U derbiju Zapadne konferencije Oklahoma City je u Staples Centeru pobijedio domaće Los Angeles Clipperse sa 108:104. Thunder je nakon dvije četvrtine imao prednost 54:41, da bi na kraju morao spašavati pobjedu. Kevin Durant je postigao 35 koševa, a Russell Westbrook je dodao 29 uz deset asistencija za goste, dok je domaće predvodio Chris Paul s 26 poena i osam asistencija.

Nekoliko sati kasnije u istoj su dvorani Los Angeles Lakersi svladali Atlantu s 99:98 i prvi put nakon više od dva mjeseca došli na 50 posto pobjeda (omjer 30-30). I dalje su, međutim, na devetom mjestu Zapada, a Houston im bježi za tri pobjede. Lakersi su u drugom poluvremenu imali 16 koševa prednosti i sve su uspjeli prosuti. Na kraju ih je spasio Kobe Bryant koji je ubacio posljednjih šest koševa za domaće, uključujući pobjednički devet sekundi prije kraja. Zaključio je dvoboj s 34 koša, a Steve Nash mu se priključio s 15 poena i deset asistencija.

Indiana je nadigrala Chicago s 97:92 i došla do sedme pobjede u zadnjih osam utakmica, a prvo je ime bio David West s 31 košem. Vodeći sastav lige San Antonio deklasirao je Detroit sa 114:75, uz 17 koševa Manua Ginobilija i 16 (uz 11 skokova) Tima Duncana. Spursi su igrali bez svoga najboljeg igrača Tonyja Parkera koji je ozlijedio lijevi gležanj i izbivat će oko mjesec dana. Houston je sa 136-103 bio bolji od Dallasa uz 32 koša Chandlera Parsonsa, što mu je rekord karijere. Parsons je iz igre šutirao 12-13, a u sjajnoj su mu se večeri priključili James Harden i Jeremy Lin koji su ubacili po 21 koš.

11. Dallas 59 26 33
12. Minnesota 56 20 36