MRTVA UTRKA

Messi s bijele točke slomio rivale, Barcelona na vrhu

29.03.2014 u 18:29

Nogometaši Barcelone slavili su na vrućem gostovanju kod gradskog rivala Espanyola 1-0 u 31. kolu španjolskog prvenstva pogotkom Lionela Messija iz kaznenog udarca u 77. minuti

Barcelona je vrlo teško stigla do četvrte uzastopne pobjede zahvaljujući kojoj je, možda samo nakratko, preskočila madridski Atletico na vrhu ljestvice. Barcelona sada ima 75 bodova, Atletico 73, a Real Madrid 70 bodova, ali Barcelona uz utakmicu više.

Bila je to vrlo otvorena utakmica u kojoj su oba gradska rivala propustila dosta izglednih situacija za postizanje gola, sve do 77. minute, kada je sudac dosudio penal za Barçu, jer je Espanyolov branič Javi Lopez igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Messi je bio miran s bijele točke i zabio je svoj 23. ligaški gol ove sezone u 24. nastupu u Primeri.

Vratar domaćina Kiko Casilla dobio je crveni karton sedam minuta prije kraja utakmice, jer je rukama izvan svog kaznenog prostora zaustavio Messija.