KATALONCI OSTALI U UTRCI

Messi i Neymar oduševili u golijadi protiv Valencije

19.03.2017 u 22:46

Nogometaši Barcelone dobili su u zanimljivoj utakmici Valenciju 4:2. No do same završnice bilo je napeto, a važnu ulogu u pobjedi Katalonaca imali su dvostruki strijelac Lionel Messi te nadahnuti Neymar, dvostruki asistent

Barcelona je bila favorit na svom Nou Campu, ali prilično se mučila protiv gostiju iz Valencije, da bi na kraju, zahvaljujući Messiju, došla do važne pobjede.

Katalonci su novom pobjedom opet došli na dva boda od vodećeg Real Madrida te nastavljaju utrku za naslov španjolskog prvaka.

Valencia je povela nakon što je Mangala glavom pogodio u 29. minuti poslije ubačaja iz kornera. Ipak, radost gostiju nije dugo trajala. Samo šest minuta kasnije Neymar je sjajno proigrao Suareza iz auta, a ovaj je pogodio za izjednačenje. Deset minuta kasnije Lionel Messi se upisao u strijelce za preokret Barcelone, ali je u završnici prvog dijela El Haddadi zatresao mrežu matičnog kluba za 2:2.

U drugom dijelu Barca je igrala s igračem više jer je Mangala u 44. minuti isključen zbog drugog žutog kartona.

Ipak, odlični Messi u 52. minuti nakon proigravanja Mascherana zabio je za prednost Barcelone, iako je Valencia djelovala opasno i bila je dostojan suparnik Barci čitave utakmice.

U velikoj Messijevoj večeri moramo spomenuti i dvostrukog asistenta Neymara, koji je dodao u završnici dvoboja i za Andrea Gomesa te je on postavio konačnih 4:2.

Prije toga Neymar je iz slobodnog udarca pogodio u spoj vratnice i stative, što bi - da je ušlo - bila točka na 'i' njegovog nastupa.