GOSTOVANJE U OMSKU

Medvjedi pokleknuli nakon drame raspucavanja

14.01.2014 u 16:19

Hokejaši Medveščaka započeli su novu turneju po ruskom istoku. Prvo na redu bilo je gostovanje u dalekom Omsku protiv Avangarda koje je završilo porazom nakon raspucavanja 4:3

U svom 'brlogu' medvjedi su neočekivano visoko pobijedili Avangard s čak 4:0, no ogled u Omsku nije garantirao lako gostovanje. To se i potvrdilo nakon prve trećine koju je domaći Avangard završio s prednošću od 2:0.

Domaćini su poveli u 13. minuti kada je Kulyash odapeo silovito i matirao golmana Brusta, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije nakon munjevite kontre koju je završio Ivanov Avangard vodio sa 2:0.

Nakon dva brzinska gola, Medveščak je sredio svoje redove te je već praktički u prvom napadu u drugoj trećini zabio pogodak. Strijelac je bio Jessiman koji je ukrao jedan pak te se sjurio prema domaćem golmanu i postigao pogodak.

Odličnu igru u drugoj trećini medvjedi su okrunili još jednim pogotkom i to pred sam kraj trećine kada je Murley izjednačio i vratio zagrebački klub iz rezultatskog ponora. Posljednja trećina je bila potpuno neizvjesna.

Prvo su domaćini u 43. minuti poveli 3:2 preko Perezhogina te se činilo kako će pobjeda ipak na kraju pripasti Avangardu, no Medveščak je pokazao veliko htjenje koje je nagrađeno i drugim izjednačenjem na utakmici kada je Vesce htio ubaciti, a jedan obrambeni igrač domaće momčadi je pak spremio u mrežu.

U posljednjih desetak minuta vidjeli smo nekoliko izglednih prilika s obje strane, no na kraju se otišlo u produžetak. Medveščak je puno agresivnije krenuo, tako je Linglet imao izvrsnu priliku no domaći golman Mezin se nije dao prevariti. S druge strane ni Avangard nije ostao dužan te je često prijetio preko strijelca prvog pogotka Kulyasha. Na kraju se pitanje pobjednika rješavalo u raspucavanju koje je pripalo domaćinima zahvaljujući jedinom golu koji je postigao Širokov.

Nakon Omska, pred Medveščakom je gostovanje kod Jugre, a onda im slijedi ogled protiv Avtomobilista.