• Zadnja izmjena 14.02.2012 21:51
  • Objavljeno 14.02.2012 u 21:41
KHL Medveščak

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj / PIXSELL

Medveščak je odigrao posljednju utakmicu uoči doigravanja u svojoj Ledenoj dvorani ne previše angažirano, pa pobjeda mađarske Albe niti ne treba čuditi. S obzirom da su Mađari dobili s manje od tri razlike 'medvjedi' su ostali drugi na ljestvici

Uoči posljednjeg kola drugog kruga Ebel lige bilo je jasno da Medveščak samo porazom od tri gola protiv Albe može pasti na treće mjesto, pa bi u tom slučaju u nedjelju u četvrtfinalu play off-a ugostio KAC ili Olimpiju, ovisno o raspletu utakmica odigranih u utorak. S obzirom na ovogodišnje rezultate savršeno je jasno kako bi aktualni viceprvaci iz Klagenfurta bili upravo idealan izbor za pokušaj proboja u polufinale. U tom svjetlu valja promatrati i poraz od Albe na domaćem ledu.

Medveščak nije igrao dobro, njegovi hokejaši kao da su bili suzdržani, u pojedinim trenucima i dekoncentrirani, pa kad se tomu zbroji kvaliteta mađarske momčadi, poraz 3:4 uopće ne začuđuje.

Gosti su imali laganih 2:0 već nakon četiri i pol minute igre. Pogađali su Balasz Lada i Marton Vas, a u osmoj minuti na 1:2 je smanjio Joel Prpic. U prvoj trećini vidjeli smo i jednu zanimljivu situaciju kad je Tomislav Zanoški išao sam u kontru, a glavninu posla oko ometanja šuta odradio je jedan od sudaca. U nastavku akcije zagrebački dečko hokejaški odrastao u Kanadi bio je povučen od suparničkog braniča, pa je dosuđen kazneni udarac. Iako je s tribina cijelu akciju bilo teško pratiti, Zanoški nam je u prvoj pauzi potvrdio da je u oba slučaja bio značajno ometen. Nažalost, Zanoški tu priliku nije pretvorio u izjednačenje.

U drugoj trećini Mađari su s dva pogotka u mreži nerasploženog Roberta Kristana stigli do tri razlike i tad je sve ukazivalo na želju 'medvjeda' da se u četvrtfinalu obračunaju s KAC-om. No u posljednjih 20 minuta zagrebačka ekipa postigla je dva gola preko Adama Naglicha i Franka Banhama, te u konačnici unatoč porazu izborila drugo mjesto pa će u četvrtfinalu igrati s češkom momčadi Orli Znojmo.